Domů Bydlení Top trendy ze světa designu ložnic

Top trendy ze světa designu ložnic

-

Interiérové ​​trendy se neustále mění a ti, kteří se zajímají o interiérový design, sledují, jak se mění. Každý z nás chce mít moderně zařízenou ložnici, která bude designově atraktivní, a v níž se budeme cítit pohodlně. Ložnice by měla být oázou klidu, místem, kde budeme relaxovat, a tomu by mělo být přizpůsobeno vybavení, ale i design. Jaké jsou top trendy ze světa designu ložnic?

Neutrální laděná ložnice typická pro skandinávský styl

Snad nejoblíbenější design ložnice. Neutrální laděná ložnice je, jak už z názvu vyplývá, laděná v méně výrazných barvách. I když někomu možná tyto barvy nejsou po vůli, jsou charakteristické pro skandinávský styl, který je v posledních letech populární i u nás. Hlavní dominantní tohoto stylu je barevná neutrálnost a čisté linie. Jasně v něm dominuje bílá, béžová a světlá šedá barva.

Právě neutrální laděná ložnice umí poskytnout dokonalý relax. Nic rušivé, nic výrazné, jednoduše vás nic nebude omezovat při relaxování a během spánku. Zařízení neutrální laděné ložnice lahodí všem uspěchaným, kteří mají hektické zaměstnání a právě ložnice jim poskytuje útočiště, kde budou moci relaxovat. Lehnou si na matrace, zakryjí se teplými přikrývkami a budou si vychutnávat odpočinek.

Pokud si chcete zařídit neutrální laděnou ložnici, doporučujeme vybírat zařízení právě ve výše zmíněných barvách. Dominovat by měla béžová, šedá, bílá. V případě, že byste chtěli do neutrální laděné ložnice zakomponovat i nějakou barvu mimo těchto, doporučujeme olivovou. Vyhněte se vzorem a upřednostňujte jednobarevné dekorace a bytové doplňky. Nebojte se koberců z kukuřičné slámy, bílých váz a sušených kytic / květů. Stěny si ozdobte jednoduchými obrazy s přírodními motivy.

Dominantní tyrkysová barva

Pokud hledáte inspiraci na zařízení ložnice, toužíte po moderní ložnici, kromě neutrální laděné ložnice by vás mohl zaujmout design ložnice, kde bude jasně dominovat jedna výrazná barva. Nebude to červená, ani fialová, protože tyto barvy narušují spánkový cyklus. Bude to tyrkysová. Možná vám bude připomínat moře, ovšem nenechte se zmást. Vůbec se nejedná o mořský styl bydlení, tzv. středomořský styl.

Tento design je velmi podobný skandinávskému, jen s tím rozdílem, že zde je zakomponována i výraznější barva, která by se v skandinávském stylu neuplatnila. V této barvě laďte povlečení, deky, vázy, nebo si v takové barvě můžete pověsit na zeď i dekorativní nástěnné hodiny.

K tomuto designu ložnice můžete doladit moderní kontinentální postele. Kontinentální postele jsou postele, které mají tři matrace na sobě. Vše je vsazeno do dřevěného rámu a potažené látkou. Patří mezi nejlepší postele do ložnice.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek