Domů Rady a Návody Hledání práce v roce 2021 na internetu

Hledání práce v roce 2021 na internetu

-

Sehnat první práci může být docela problém. Určitým úskalím se to stává i ve chvíli, kdy už zaměstnání máte, ale neuspokojuje vás a vy potřebujete změnu. Kde však vzít čas na to, obejít osobně firmy a nabídnout své služby. Řešením je hledání práce na internetu. Tento nástroj století totiž přináší skvělé možnosti, jak mít ve zlomky chvilky vypsané všechny volné pozice ve vašem městě nebo kdekoliv na světě. Záleží jen na vás, jak moc se chcete pustit do světa.

Kde hledat práci

Nyní si přibližme, jaké možnosti máte. Možná už jste to i někdy sami zkoušeli, ale je to již nějaký ten pátek? Doba se vyvíjí a s ní i rostou způsoby, jak práci najít. Máte hned několik možností, ale v prvé řadě si nachystejte dobrý životopis. Nechte jej přečíst blízké osobě a opravte případné nejasnosti. Pak už stačí se jen do toho pustit.

 1. Oslovte danou firmu – Možná vám váš příbuzný či dobrý kamarád přímo básnil o jeho práci ve firmě, a dokonce vám sdělil, že bude odcházet jeho kolega do důchodu? Pak nemeškejte a sami oslovte personalistu zasláním motivačního dopisu. Občas se totiž stává, že pozici ještě nemají vypsanou, ale už si vás tak hned zařadí do databáze uchazečů.
 2. Google – Pokud nemáte přímo vysněnou společnost, u které byste rádi zapustili kořeny, můžete zkusit klasický vyhledávač. Ten je totiž skoro až všemocný. Víte, že chcete pracovat jako prodavačka nebo jste lékař pediatr? Pak jednoduše napište heslo práce prodavačka a nechte jej pracovat. Nabídne vám mnoho inzerátů z různých stránek.
 3. Pracovní portály – Jsou jich spousty, ale některé prakticky jen kopírují ty velké a ani není na nich taková nabídka. Proto radíme, abyste se zaměřili jen na ty osvědčené jako jsou Jobs.cz, Volnamista.cz, Personalistka.cz, 123jobs.cz, Abecedaprace.cz, Prace.cz apod. Zde jsou aktuální pracovní pozice  u kterých najdete kontakt na zaměstnavatele, jak pro manažery, tak pro dělníky.
 4. Vlastní stránky – Další možností a dnes i docela rozšířenou je místo CW vytvořit osobní webové stránky. Na těch se představíte, kdo jste a co umíte a nabídnete tak své schopnosti. Na stránky můžete odkazovat v diskusích, na sociálních sítích nebo i mezi řečí. Pokud ji budete mít vytvořenou správně, vyhledávače vás budou nabízet i samotným personalistům.
 5. Sociální sítě – Když už o nich byla zmínka, je dobré říci, že i přes ně můžete získat zaměstnání. Oblíbený Facebook nebo LinkedIn jsou místa, kde se to lidmi jen hemží a vzrůstá tím šance k úspěchu. Buď se můžete přihlásit do různých skupin nabízející pracovní místa nebo si vytvoříte profil.
 6. Diskuse – Je dobré mít oči otevřené a číst mezi řádky. Na různých diskusních fórech se dozvíte spoustu informací a mnoho recenzí na zaměstnavatele. Když budete pozorní, zjistíte, že i zde se snaží lidé najít někoho do party, k ruce, jako pomocníky nebo jednoduše aktuálně nestíhají vyřizovat objednávky. Vám už pak jen stačí se ozvat, předat si kontakt a zkusit se nějak domluvit.
 7. Startup – Pokud máte rádi dynamiku a nesnášíte nudu, můžete zkusit i tuto stránku. Zde se firmy raketově rozjíždí a neustále hledají zaměstnance. Ale pozor, tady se skutečně nadřete.

Internet jako dobrý pomocník

Výhod je hned celá řada a vzhledem k tomu, že každý žijeme v docela hektické a nejisté době, máme rádi záruky a vše snadno a rychle dostupné. Proč byste měli strávit x hodin běháním po městě a sezením v autě či vlaku roznášením natištěných životopisů, když můžete pár kliky získat třeba i práci snů. Internet je v tomto prostě bezkonkurenční. Práci můžete hledat buď dle zaměření, platu, dojezdové vzdálenosti, kolegů a šéfa nebo si najdete nějaký job na druhé straně zeměkoule a pak se s klidným svědomím přestěhujete.

 • Desítky nabídek práce od různých zaměstnavatelů.
 • Různé způsoby prezentace vlastní osoby.
 • Již dopředu víte, na jaký plat se připravit a nemusíte čekat až na vyjednávání u pohovoru.
 • Značné snížení stráveného času při hledání místa.
 • Osobní komunikace může být pro někoho frustrující. Na internetu mluvíte skrz virtuální poštu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek