Domů Finance Finanční podpora na rozvoj sportovišť

Finanční podpora na rozvoj sportovišť

-

Sport a sportovní vyžití je potřebné pro správný rozvoj člověka po fyzické, ale i psychické stránce. V době omezení z důvodu situace kolem koronaviru bylo komplikované si dostatek pohybu zajistit, což vedlo v mnoha případech ke zhoršení zdravotního stavu obyvatel. Posilovny, tělocvičny a bazény byly buď zavřené úplně, nebo měly omezení, která znemožňovala jejich využívání v rozsahu, v jakém byli lidé zvyklí. Dokonce nejspíš mnohá sportoviště musela zavřít úplně a období vládních opatření neustála. Proto je tu dotace zaštítěná NSA (Národní sportovní agenturou), určená na rozvoj sportovišť a zázemí, která může pomoci znovu nastartovat sportovní vyžití obyvatel tuzemska.

Dotační program Regiony 2021

Dotační výzva Regiony 2021 je zaměřena zejména na zajištění vyvážené nabídky sportovních aktivit a sportovišť v rámci jednotlivých regionů. Hlavním záměrem tohoto dotačního programu je výstavba nových sportovišť a jejich zázemí, včetně pořízení potřebného vybavení. Druhou oblastí, na kterou se tyto dotace zaměřují, je zhodnocení starších sportovišť z hlediska jejich technického stavu a zajištění bezbariérového přístupu na herní plochy a oblast zázemí, včetně toalet a koupelen. O dotaci si může zažádat sportovní klub, tělovýchovná jednota a další spolky vyvíjející svou hlavní činnost v oblasti sportu, školské právnické osoby a obce do 3 000 obyvatel.

Na co vše se dotace vztahuje?

Jak již bylo zmíněno výše, dotace podporuje modernizaci či rekonstrukci sportovišť a jejich zázemí, nebo výstavbu nových sportovišť i se zázemím. Příspěvek můžete získat i na vybudování bezbariérových přístupů ke sportovištím, pořízení dlouhodobého hmotného i nehmotného majetku pro sportoviště a zázemí nebo výstavbu zavlažování, oplocení a osvětlení potřebného pro provoz sportoviště. Maximální výše dotace, kterou na tento účel můžete získat je 800 000 Kč, a to až do výše 80 % z celkově uznatelných nákladů. Primárním záměrem je podpořit všestrannost a základní infrastrukturu zejména u školských zařízení a základních škol s vazbou na volnočasové aktivity. Prioritou se tak stávají programy zajišťující multifunkčnost a zpřístupnění sportovišť pro širokou veřejnost. Svou žádost o uznání dotace můžete podat do 30. 9. 2021.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek