Domů Bydlení Jak vybrat sklo do krbu či krbových kamen a jak o něj...

Jak vybrat sklo do krbu či krbových kamen a jak o něj pečovat

-

Při výběru skla, které bude použito do krbu či krbových kamen, byste měli dbát především jeho kvalitu. Je nutné, aby bylo odolné proti žáru a odolávalo tak vysokým teplotám. V internetovém obchodě najdete keramická žáruvzdorná skla, která jsou dovážena z Německa a Francie za přijatelnou cenu. Jaká skla je možné pořídit a jak o ně pečovat, aby vypadala stále jako nová a dlouho vydržela?

Žáruvzdorná skla skladem nebo na zakázku

V internetovém obchodě kamnářů jsou dostupná skla do kamen i krbových vložek v rozměrech, které jsou nejběžnější. Pokud však ve výběru svou velikost nenajdete, není nic jednoduššího než poptat výrobu skla na zakázku. Po zadání rozměrů do tabulky vám bude vypočtena cena. Kalené sklo bude následně vyřezáno na základě vámi požadovaných rozměrů, pečlivě zabaleno tak, aby jej dopravce přivezl v pořádku a expedováno nejpozději do 3. dne od objednávky.

Tato skla mají nulový koeficient tepelné roztažnosti, to znamená, že jakmile se zahřejí na teplotu až 800°C, nerozpínají se a jsou velice pevná. Při jejich montáži je nutné vždy použít těsnící šňůry a lepidla, která jsou odolná vysokým teplotám. Správnou montáží dosáhnete dlouhé životnosti skla.

Péče o krbová či kamnová skla

Při topení vznikají v krbu či kamnech spaliny, kterými je sklo znečišťováno. Vyčistit jej je ale poměrně jednoduché několika způsoby.

Prvním způsobem je čištění za pomoci papírových ubrousků nebo kusu novin, které namočíte do jemného popela v kamnech či krbu a krouživými pohyby budete sklo dokonale čisté.

Stejného účinku dosáhnete v případě použití čistícího saponátu na krbová a kamnová skla. Potřebovat budete pouze houbičku, hadr, vodu a již zmíněný saponát.

Poslední, avšak neméně efektivní způsob čištění je za pomoci prostředku, který je na čištění skel určený a lze jej zakoupit v domácích potřebách nebo prodejnách krbových skel.

Abyste se při pohledu na krb či krbová kamna mohli těšit 100%, pořiďte si koš na dřevo, kam polínka úhledně uložíte.

Předchozí článekNa nko.cz najdete kvalitní a levné pásové brusky na kov i magnetické vrtačky
Další článek Laboratorní váhy. Jaké druhy existují a jak vybírat?

Mohlo by Vás zajímat

PR článek