Domů Průmysl Jaké zvolit schodiště při stavbě domu

Jaké zvolit schodiště při stavbě domu

-

Hlavní funkcí schodiště je překonání výšek v domě. Architekti a designéři mu ale přidali ještě jednu funkci. Estetickou. Podle nich nemusí být schody jen strohým a nevýrazným prvkem v interiéru. Právě naopak. Třeba na ně poukázat.
levitující schody

Oblíbeným ztvárněním schodiště jsou schody vsazeny do zdi. Velmi často se používají v moderních prostorách obývacího pokoje. Tím, že nemají typickou konstrukci, v prostoru nepřekáží. Na první pohled se mohou zdát nebezpečné, ale při správném výběru madla a zábradlí si na ně zaručeně rychle zvyknete.

Elegantní schody

Jemné a zaoblené linie schodiště jsou jedním ze znaků elegance. V současnosti nejsou až tak často používané, proto jejich výběr v interiéru zaručeně zaujme. Eleganci víte dosáhnout hlavně správným výběrem povrchové úpravy schodů a zábradlí. Nejlepší na schodech vynikne dřevo nebo kámen. Tento materiál volte precizní. Kámen, jako například žula nebo mramor, vypadá fantasticky, ale při používání bude stále chladný a kluzký. Nejelegantnější volbou zábradlí je bílé stěnové zábradlí. Tato možnost je však náročná na výrobu a ne zrovna levná. Levnější, ale stejně krásnou, možností je použití dřevěného zaobleného zábradlí. S lesklým nátěrem zaručeně dosáhnete luxusní nádech.

2 v 1

Jak efektivně využít prostor pod schodištěm? Jednoduše z něj vytvořte úložný prostor. Z prázdného místa pod schody vám vznikne množství odkládacího prostoru. Můžete to využít jako knihovnu, galerii rodinných fotek nebo výstavu suvenýrů z dovolených. Výhodou takového schodiště je, že v prostoru zmizí. Každý návštěvník se zaměří na zajímavou knihovnu a schody se stanou její nenápadnou součástí.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek