Domů Bydlení Závěsné postele - spánek jako na obláčku

Závěsné postele – spánek jako na obláčku

-

Odpočinek v posteli, která se jemně pohupuje, až vás ukolébá k spánku. Nemluvíme teď o dětské kolébce, ale o skutečné posteli, která se vznáší nad zemí a je určena i pro dospělé. Závěsné postele ještě u nás nejsou zcela běžné, avšak pomalu pronikají i do našich interiérů. Jsou zvlášť vhodnou volbou pro dispozičně menší byty, ale i pro moderní a loftové prostory, kde jejich majitelé vyhledávají do ložnice nebo jiného prostoru na odpočinek něco speciálního.

Kolísavý pohyb je pro každého člověka něčím důvěrně známým a příjemným už z dob před jeho narozením. Proto jsou pro miminka a malé děti vyhledávané kolébky a různé houpací křesílka a košíky. Proč si však nedopřát tento příjemný pocit i v dospělosti? Výrobci postelí poukazují na to, že spánek na závěsných postelích přispívá k psychické pohodě a zlepšení kvality spánku, takže se doporučuje i pro lidi, kteří jsou ve stresu, vyčerpání a mají problémy se spánkem či usínáním.

Vyhotovení závěsných postelí se dnes vyrábějí v různých podobách a variacích. Postele mohou viset na hrubých lanových provazech, upevněných na stropě, ocelových lanech, řetězech, ale také být na samostatné konstrukci, která je upevněna na boční straně stěny.

Výhodou některých postelí je díky důmyslnému kladkovému systému jejich možnost vyzvednutí do vrchní části stropu nebo jejich překlopení k boční stěně, čímž vzniká volný prostor na běžné fungování během dne, ideální právě pro menší byty. Kromě tradičních obdélníkových rozměrů jsou závěsné postele vyráběny i v tvarech velkých kruhů, které jsou vhodné pro velké a prostorné prostory.

Pokud se zamýšlíte nad stabilitou závěsných postelí, zejména manželských, pokud jste vy nebo váš partner osobami, které se v spánku za noc sto krát otáčejí a přehazují, tak tuto informaci jsem při recenzích ani jiných hodnoceních závěsných postelí nenašla. Zkouškou by mohla být "odpočinková" závěsná postel, kterou lze umístit kamkoliv, kde na to máte prostor a výjimkou není ani exteriér v zahradě, na balkoně nebo terase.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek