Domů Finance Pop art umělec Charles Fazzino - tajemství úspěchu

Pop art umělec Charles Fazzino – tajemství úspěchu

-

Víra v sama sebe, podpora rodiny, experimentování a vytvoření vlastního jedinečného stylu. To jsou ingredience úspěchu nejpopulárnějšího a sběrateli nejvíce vyhledávaného současného amerického popového umělce, jehož obrazy najdete ve sbírkách několika prezidentů a světových celebrit.

Příběh výtvarného pop-artisty Charlese Fazzini je inspirací pro mnohé začínající umělce. Tajemství jeho úspěchu spočívá v jedinečné umělecké technice kreslení, vyřezávání, lepení a spojování jednotlivých objektů do 3D celku. Pestrobarevné obrazy s
větových velkoměst vytvořené z tisíců miniaturních částí zachycují ve stylu pop-art realitu do nejmenšího detailu.

Díky způsobu, jakým se dotýká své fanoušky a zachycuje nejlepší části jejich současného života je označován za historika popkultury. Pokračuje v myšlence průkopníků pop-artu, jako jsou Andy Warhol, Keith Haring, Red Grooms a Roy Lichtenstein.
Pouliční začátky Fazzinovej kariéry v New Yorku

Charles se narodil v roce 1955 jako syn finské sochařky a italského obuvnického designéra. Umění ho provázelo od malička. Už jako dítě byl fascinován barevnými pop-up leporelo knížkami, které mu kupovali rodiče. Během studií maloval klasické ploché, ale velmi podrobné obrazy velkoměst. Už v té době dokázal zachytit detaily a měl neuvěřitelnou fotografickou paměť. Inspiraci pro tvorbu hledal v cestování a zemích, které navštívil. A tak je to dodnes. 

Školu výtvarných umění v New Yorku absolvoval v roce 1977. V té době americká ekonomika směřovala k recesi a nezaměstnanost z roku na rok rostla ze čtyř až téměř k jedenácti procentům. V době, kdy byl na trhu práce nedostatek příležitostí (nejen) pro umělce, vytvořil unikátní techniku, a to právě díky inspiraci z dětství. Rozřezáním několika již vytvořených plochých obrazů zhotovil dílo v 3D podobě. Svůj první trojrozměrný umělecký experiment prezentoval vedle svých běžných obrazů v ulicích New Yorku na velké prohlídce mladých a začínajících umělců.
Z jednoho veletrhu do celého světa

Návštěvníci pouliční výstavy byly jeho 3D kouskem nadšení a okamžitě si tento styl zamilovali. "Neměl jsem žádnou uměleckou galerii, ve které bych díla vystavoval. Mé umění se šířilo ústním podáním a časem se o 3D tvorbu začali zajímat i galerie v New Yorku, "vzpomíná Fazzini. Začátkem 90. let začal svá díla předvádět na International Art Expo v New Yorku. V té době to byl největší mezinárodní umělecký veletrh na světě. "Přišli tam majitelé galerií z celého světa. Díky veletrhu se moje díla poprvé dostali do galerií v Německu, Japonsku a postupně do celého světa, "dodává.

Originální detailní 3D obrazy zachycují různé druhy sportovního umění včetně fotbalu a baseballu, podrobné panoramata měst a zemí z celého světa. "Pokud nemáte možnost cestovat po světě, moje výtvory vám ji nabízejí. Prostřednictvím těchto obrazů můžete navštívit Benátky, Londýn, New York a mnoho jiných míst, "říká.
Z nabídky si vybere každý fanoušek

Charles Fazzini má velmi promyšlený i byznys model díky kterému dokáže potěšit každého svého fanouška. Tvoří dva základní druhy obrazů v odlišných cenových úrovních. Originální malby a limitované edice. Originální malby jsou sběratelskými skvosty. Sestávají z několika vrstev objektů, které Fazzini osobně ručně maluje. Následně je s pomocí svých spolupracovníků vystřihuje a lepí na první plátno, aby vytvořil efekt 3D. Cenově přístupnější (zhruba 2 až 3-krát levnější) jsou díla vytvářeny v limitovaných edicích. Zejména při jejich tvorbě spolupracuje Fazzini s přibližně 50 pracovníky. Z Fazzini namalovaného díla se udělá scan, který se tlačí a později ručně vyřezává a lepí, podobně jako originální dílo. Nakonec Charles dodělává detaily dozdobit díla krystalky Swarovski. Ty původně začal používat proto, že potřeboval něco na zakrytí chyb při řezání a stříhání. Lidé z nich však byli nadšení a postupně se staly stabilní součástí jeho tvorby.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek