Domů Finance Co se stane po smrti královny. Britové mají jasný plán

Co se stane po smrti královny. Britové mají jasný plán

-

Hodiny a dny po smrti královny

Vlajky na Downing street, kde sídlí britský premiér, mají být do deseti minut od oznámení smrti Alžběty II. spuštěny na půl žerdi. Parlament přeruší činnost a královská rodina sdělí podrobnější informace o pohřbu. Ten bude na desátý den a zároveň se stane dnem státního smutku.

Den po smrti královny se o desáté dopoledne setká tzv. nástupník ráda. Charlese oficiálně prohlásí za nového panovníka, se kterým se ještě ten den setká premiér a vláda.

Ministerstvo obrany musí zajistit, aby se na příslušných vojenských stanoviscích stříleli salvy ze zbraní. Zaměstnavatelé mohou dát zaměstnancům volno, pokud událost připadne na pracovní dny v týdnu.

Na třetí den vystaví pozůstatky královny v Buckinghamském paláci. Nový vládce zahájí svou cestu po Spojeném království na čtvrtý den.

Průvod s rakví královny z Buckinghamského do Westminsterského paláce se uskuteční na šestý den, kde bude truhla uložena tři dny. VIP osoby budou mít vstupenky s konkrétním časem a nemusí stát ve frontě na rozloučenou. Královnu pohřbí v kapli krále Jiřího VI.

Dokumenty o operací se rovněž zabývají turisty, hrozbou terorismu, jakož i dopravou v hlavním městě během trvání ceremonii po smrti královny.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek