Domů Bydlení Chcete se vyspat do růžova?

Chcete se vyspat do růžova?

-

Spánek je pro zdraví každého člověka klíčový. Umístění postele, výběr matrace, kvalita vzduchu, pravidelné návyky, to vše může pozitivně ale i negativně ovlivňovat samotnou kvalitu spánku.

Investice do kvalitního matrace je velmi důležitá. Obecným pravidlem je, že by se matrace měl vyměňovat každých šest až osm let. Pokud však máte pocit, že váš matrace není dostatečně pohodlný či podpůrný nebo má viditelné známky opotřebení, je čas investovat do nového.

Co se týče doporučení, neexistuje univerzální jedno pravidlo, který matrace je vhodná. Pro každého je dobré něco jiného. Třeba zvážit materiál, ze kterého je matrace vyroben, tvrdost matrace, rošt, na který je určen, případně jiné parametry postele. Při výběru matrací je vždy dobré poradit se s odborníky, který dokáží doporučit ten správný matrace s tím, že v úvahu berou všechny důležité proměnné, například zdravotní stav a hmotnost člověka, typ postele, osobní představy, finanční náročnost a podobně.

Umístění postele v rámci místnosti by mělo být takové, abyste z postele viděli na dveře, ale aby postel byla ze dveří viditelná jen částečně. Je to pozitivní vjem na psychiku, vidíte kdo do místnosti přichází a odchází a dotyčný nemusí vidět vás. Tradiční čínská kultura akceptující principy feng šuej doporučují umístit hlavu oproti stěně a chodidlům dát prostor z obou stran, aby mohla kolem nich volně proudit energie.

Barevná škála stěn v ložnici by neměla být příliš výrazná. Taková totiž může stimulovat mysl a ztížit usínání. Stěny v uklidňujících odstínech pastelové modré, tmavě růžové, šalvějový zelené nebo béžové dokáží vyvolat pocit relaxu a vždy je můžete rozjasnit pomocí menších interiérových doplňků, jako jsou barevné polštáře, přehozy nebo jiné drobnosti. Tmavé přirozené tóny, jako je námořnická, šedá, hnědá a hluboká listová zeleň, jsou také vhodnými barevnými volbami do ložnic, protože působí útulně a uklidňujícím.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek