Domů Bydlení Nápady na optimální využití prostoru mini obývacího pokoje

Nápady na optimální využití prostoru mini obývacího pokoje

-

Ne vždy může být obývací pokoj tou největší místností v bytě. Často dáme přednost dětem, které ve svém pokoji potřebují prostor na hraní, spaní, studium i relax, jindy kombinaci pracovny a ložnice. Avšak někdy i malá obývací pokoj dokáže splnit svůj účel, pokud se zařídí podle určitých pravidel, která ji nejen opticky zvětší, ale bude také účelná a útulná.

Prostor

V malém prostoru je hlavní myšlenkou vytěžit maximum z podlahové plochy. A to tak, že ji budete udržovat bez nepořádku a bezhlavě poukládaných věcí. Úložný prostor v malé místnosti nemusí tvořit jen nábytkové sestavy, ale i výplně výklenků a arkýřů, pokud takovými v bytě disponujete. Pokud ne, přímo na zeď se dají upevnit poličky nebo třeba koše, které jsou ideálními plochami na uložení potřebných věcí, maličkostí, časopisů, dálkového ovládání či knížek.

Sezení

Při výběru sedačky a křesel se v malých místnostech doporučuje vybírat si sezení s nožičkami, aby bylo vidět podlahu a místnost tak působila opticky rozměrnější. Pokud je vaše pokoj spíše delší a úzká, ideální sedačkou je sezení do písmene L. Možná jste si až dosud mysleli, že právě tato je ideální pro větší prostory, ale ne vždy je to tak. Poskytuje totiž více místa k sezení, ležení, relaxaci nebo sledování televize, které by bylo prostorově v případě volby křesla nebo sedačky do tvaru písmene I potenciálně nevyužité.
Barvy

Pro menší místnosti je vhodné volit neutrální barvy bez jasných zářivých odstínů. Odstíny v šedé, starorůžové, světle zelené nebo bleděmodré prostor opticky zvětšují a působí uklidňujícím. Pokud máte v místnosti soklové lišty, namalujte jejich stejnou barvou jako ostatní stěnu, bude tak působit výše. V případě, že nejste zastánci stejných barevných stěn, ve stěně za sedačkou či pohovkou si dopřejte svou oblíbenou barvu, avšak v pastelových teplých odstínech, která bude působit jako "objetí" aniž by prostor zužovala nebo zmenšovala.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek