Domů Průmysl Svářecí invertor pro TIG svařování wolframovou elektrodou

Svářecí invertor pro TIG svařování wolframovou elektrodou

-

Svařovací metoda TIG v ochranné atmosféře je určena zejména pro sváření tenkých plechů a jiných drobných materiálů. Skvěle se hodí pro sváření trubek. Svářecí invertor umožňuje svařování metodou TIG, ovšem využijete ho také pro svařování MIG/MAG či třeba MMA.

Metoda TIG

Při svařování metodou TIG vznikají velmi estetické sváry, které navíc není nutné čistit. Netvoří se totiž struska ani okuje. Je však třeba použít správnou netavící se wolframovou elektrodu a vhodný přídavný materiál (svářecí TIG drát v tyčkách). Přídavný materiál je plynule taven a svarová lázeň je chráněna ochranným plynem. Neobejdete se tak bez plynové lahve s argonem na sváření. Nabízí se však i varianta sváření bez plynu a přídavného materiálu. Svářecí invertor je ideální volbou nejen pro svařování touto metodou.

Využití TIG sváření

TIG sváření je využíváno zejména pro sváření hliníku a hořčíku, či jejich slitin. Hodí se i pro korozivzdornou ocel, nerez, nikl, měď, bronz, titan a další neferitické kovy. Sváření metodou TIG se podobá sváření autogenem, vyžaduje proto více zkušeností. Při dodržení správného postupu vzniká velmi kvalitní svár. Dráty pro svařování jsou vyráběny v průměrech od 1 do 55 milimetrů a délce 1000 mm. Při výběru vhodného vybavení je třeba být pozorní, ovšem svařovací invertor je rozhodně krokem správným směrem.

Svářecí invertor

Svářecí invertor je vybaven špičkovou technologií, která nabízí mnoho výhod a ty nejlepší vlastnosti. Invertor umožňuje snadnou změnu parametrů a je tak možné svařovat metodou TIG, ovšem i MIG/MAG a MMA. Zařízení má malé rozměry a nízkou hmotnost, hodí se tak pro práci kdekoliv. Potěší snadné ovládání a mnoho užitečných funkcí, které vám usnadní práci.

Invertorová svářečka je univerzálním zařízením, které využijete pro různé svařování.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek