Domů Rady a Návody Vyražte na kolo je to zdravé i zábavné

Vyražte na kolo je to zdravé i zábavné

-

Představte si, jak se přeháníte po cyklostezkách, cítíte se fit a život se najednou zdá nějaký lehčí ... Že máte chuť vysednout "do sedla"? Tak s chutí na kolo.

Propagace kol je v dnešní době znečištěných míst a přeplněných parkovišť aktuálním tématem. Ježdění na kole je levné, ekologické, šetříte ním čas, spalujete přebytečné tuky, utužuje své zdraví a zvyšujete kapacitu plic. Mnoha však při představě jízdy na kole až mrazí, protože mají strach z nepříjemných pádů a úrazů, z bolestí zad nebo například ze zlaté žíly a křečových žil. Zjistěte s námi, jaké jsou výhody cyklistiky a co byste měli udělat, abyste snížili rizika tohoto krásného sportu na minimum.

Ježděním na kole se stáváme šťastnějšími

Dnes existuje mnoho důkazů o tom, že jedinci žijící aktivním životním stylem se cítí lépe než ti, kteří nemají fyzickou aktivitu. Sport totiž zlepšuje psychickou pohodu v mnoha směrech - díky němu se do krve uvolňují endofíny, tedy "hormony štěstí" a adrenalin, při dosahování nových cílů zvyšuje sebevědomí, pomáhá budovat bohatší sociální síť či uspořádat si myšlenky a zlepšuje i celkové zdraví. To už je velmi slušný seznam důvodů, proč si koupit kolo.

Cyklistikou proti civilizačním chorobám

Cyklistikou zvyšujete svou srdeční frekvenci, krev cirkuluje v těle rychleji, spalují se kalorie, a to vše snižuje šanci na vznik nadváhy. Tím výrazně snižujete riziko vzniku kardiovaskulárních chorob jako vysoký krevní tlak nebo infarkt a zároveň předcházíte rakovině. Ježděním na kole bojujete i proti nespavosti, a to hlavně díky snižování úzkosti, která je jednou z hlavní příčiny neschopnosti nerušeně spát. Navíc fyzická aktivita přispívá k zdravějšímu hornímu dýchacímu ústrojí a tím i k prevenci rýmy a chřipky.

Na kole k lepší postavě

Pokud se chcete dostat do formy a shodit do léta pár kilogramů, musí být kalorický příjem menší než kalorický výdej. Na kole spálíte přibližně od 400 do 1000 kalorií za hodinu - v závislosti na intenzitě a vaší fyzické stavby. Spalování tuků vám tak půjde od ruky a pokud své zálibě přizpůsobíte i jídelníček, výsledky na sebe jistě nenechají dlouho čekat. Cyklistika však neslouží jen na spalování tuků a hubnutí, ale i na budování svalstva. Zejména kolem zadku, na stehnech, bocích a lýtkách. Pokud vám jde o jemné tvarování křivek, cyklistika bude pro vás ta pravá.


Mohlo by Vás zajímat

PR článek