Domů Průmysl Teplo ze slunce, bezplatně až do domu

Teplo ze slunce, bezplatně až do domu

-

Při investici do nového topného systému bychom měli naplánovat i jeho pozdější doplnění solárním systémem. Takto můžete profitovat z nízké spotřeby tepla a kromě toho se každý měsíc můžete těšit i ze snížených účtů za energie. Instalací solárních kolektorů kromě toho signalizujete vaše ekologicky zodpovědné řízení, a to tím, že trvale snižujete emise CO2 udržitelným způsobem. Na toto poskytuje firma Viessmann optimální souhru všech komponentů a perspektivní techniky. Argument, který by se při investici do solární techniky neměl podcenit je také zvýšení ceny vaší nemovitosti.

Co je to solární termický systém?

Solární termický systém je v zásadě solární zařízení, které lze použít pro přípravu teplé vody a podporu vytápění. Investice do solárního termického systému se vám vyplatí o pár let.

Vysoce selektivní absorbéry zachycují mimořádně hodně sluneční energie a tak dosahují vysokou účinnost. Mimořádně účinná tepelná izolace se dosahuje prostřednictvím vakua v trubicích. Takto nedochází téměř k žádným tepelným ztrátám mezi skleněnými trubicemi a absorbérem a kolektor dokáže proměnit i málo slunečního záření na využitelné teplo. Obzvláště v přechodném a zimním období, při nízkých venkovních teplotách, využívají vakuové kolektory dostupné sluneční záření mimořádně efektivně.

Ploché kolektory pro obytné budovy

Kromě vakuových trubicových kolektorů nabízí společnost Viessmann ploché kolektory. V zásadě mají oba společné to, že využívají volnou a téměř všude dostupnou sluneční energii na podporu vytápění nebo přípravu teplé pitné vody. Sestávají z materiálů odolných vůči korozi a UV záření. Solární kolektory se liší svou strukturou a funkčním principem.
Při ploše absorbéru 2,3 ​​nebo 2,0 m2 se solární kolektory přizpůsobí daným energetickým nárokům. V ročním průměru dokáží tyto kolektory nahradit až 60 procent energie potřebné na ohřev pitné vody a mohou navíc podporovat i vytápění. Ve spojení s kondenzačním kotlem je možné díky bezplatné solární energii ušetřit více než třetinu energie potřebné na vytápění a přípravu teplé vody.


Mohlo by Vás zajímat

PR článek