Domů Rady a Návody Exotická dovolená, co si sbalit a na co si dát pozor

Exotická dovolená, co si sbalit a na co si dát pozor

-


Mnoho z nás má ve zvyku cestovat na dovolenou v létě. Děti mají prázdniny a šéf to od vás tak nějak očekává. Cítíte však, že nejlepší by vám padlo vypadnout ze sychravých dní do teploučká právě teď a v létě si doma užívat krásné dny u jezera či na kole? Udělejte to!

Cestování za opravdovou exotikou není v dnešní době výsadou bohatých a slavných. Pokud jste ochotni věnovat trochu času plánování a hledání výhodných letenek či ubytování za dobré ceny, můžete si užít spoustu muziky i za relativně málo peněz. Nastudujte si všechny dostupné informace, sbalte kufr a vyražte. Odhoďte strach, předsudky, své pohodlné pantofle a vydejte se vstříc dobrodružství. Poradíme vám, jak na to.
Dovolená v Ománu není pro každého

Základním předpokladem překrásné dovolené je správný výběr cílové destinace. Zvažte své vlastní priority. To, že "tam už všichni byli", neznamená, že se vám tam bude líbit.
Nesnášíte horko a vlhko? Pak rozhodne vynechejte asijské státy a vsaďte například na Turecko, kde vám příjemné "zimní" teploty dovolí objevovat krásy zajímavých míst a přírody.
Chcete naopak dovolenou proležet na pláži, číst, koupat se a užít si trochu luxusu? Pak budou pro vás naprosto dokonalé ostrovy Indonésie, kde je přes zimu krásně a slunečno a za nevelké peníze si zde můžete dopřát o něco více.
Pokud si chcete užít něco opravdu výjimečné a netradiční, vydejte se například do Indie.

A když máte chuť na větší zimu, než je u nás, milujete dokonalé lyžařské svahy a usměvavých lidí, zamiřte do Kanady.
Očkování a pojištění si nenechávejte na poslední chvíli!

Před cestou do exotických zemí je velmi důležité připravit se na nečekané události a předcházet překvapením. Zjistěte tedy předem, jaké očkování se doporučují pro vaši vybranou destinaci, a nepodceňte jejich. Zeptejte se svého obvodního lékaře nebo si vše pečlivě nastudujte na internetu. Základem je očkování proti hepatitidě a žluté zimnici, pro mnohé země se však doporučují i ​​vakcíny proti tyfu, malárii nebo vzteklině. Očkovat se nechte s časovým předstihem, abyste předešli komplikacím.

Stejné by to mělo být i s cestovním pojištěním. O nabídkách pro svou destinaci se můžete poradit s kterýmkoli zástupcem pojišťovací společnosti. Pokud se necháte pojistit přes internet, pozorně čtěte všechny informace a zajímejte se i o detaily pojistky.

  Platí vám pojištění, i když na letišti ztratíte zavazadla?
  A co v případě pádu z motocyklu či urgentní průjmy?

Co si sbalit na dovolenou

V teplých exotických destinacích toho nebudete potřebovat hodně. Pro balení, jako když jedete autem do Chorvatska, tak můžete rovnou zapomenout. Zbytečné zavařeniny i ručníky navíc nechte doma. Základem každého kufru však musí být:

  telefon a nabíječka (případně také adaptér do zásuvky),
  léky proti bolesti, horečce a žaludečním potížím a ty, které užíváte,
  peníze (nejlépe snadno zaměnitelná jména jako dolary nebo eura),
  pas, víza, letenky a všechny ostatní potřebné dokumenty,
  náplasti a obvazy,
  účinný repelent, kvalitní krém na opalování a po opalování

Vše ostatní si v cílové destinaci koupíte. Samozřejmě, vybavte se tak, abyste nemuseli nakupovat úplně všechno a měli své pohodlí.


Na dovolenou jedině s kvalitním cestovním pojištěním.


Mohlo by Vás zajímat

PR článek