Domů Rady a Návody Domácí jablečný ocet - univerzální lék

Domácí jablečný ocet – univerzální lék

-

"Denně jedno jablko drží lékařů daleko," říká jedno staré anglické přísloví. Jablko je jedno z nejpopulárnějších a nejčastěji konzumovaných ovoci na světě a je považováno za zázračné.

Ve světových žebříčcích nejzdravějších potravin si stále drží pozici v první desítce. Jablka jsou mimořádně bohaté na důležité antioxidanty, flavonoidy a vlákninu.
Co patří mezi nejdůležitější benefity jablka?

1. Zlepšuje funkci mozku a předchází neurologickým onemocněním

Studie z roku 2006 dokazuje, že kvercetin (jeden z antioxidantů nacházejících se v jablkách) pomáhá snižovat úbytek buněk, který způsobuje zánět neuronů.

2. Prevence demence

Konzumací jablečné šťávy se zlepšuje paměť, což pomáhá zejména pacientům s Alzheimerovou chorobou.

3. Snížení rizika mozkové příhody

Vědci dospěli k závěru, že příjem jablek snižuje riziko vzniku trombózy.

4. Snížení hladiny špatného cholesterolu

Ženy, které jedí jablka každý den, mají o 23% méně špatného cholesterolu a o 4% více toho dobrého, co se zjistilo již po šesti měsících testování.

5. Snížení rizika cukrovky

Lidé konzumující týdně tři porce ovoce, jako jsou jablka, hrozny, rozinky, borůvky nebo hrušky, mají o 7% nižší riziko vzniku cukrovky jako ti, kteří tak nečiní.

6. Předcházení vzniku rakoviny prsu

Výzkum rakoviny dokazuje, že zvýšená konzumace zeleniny a ovoce včetně jablek přináší pacientům zdravotní výhody. Jablka tak pomáhají při léčbě onemocnění tohoto typu.

Jak využít jablka doma?

Jedním z nejlepších octů je jablečný. Často je však problém najít ho surový, nefiltrovaný a organický, protože výrobci používají různé techniky na úkor kvality. Domácí jablečný ocet je rychlý a snadný způsob, jak užitečně spotřebovat zbytky jablek. Je výborným domácím lékem na všechno od bradavic přes popáleniny až po reflux. Mimo jiné je vhodný do salátových dresinků. Když přidáte jablečný ocet do vody, kterou napájíte dobytek, může to výrazně zlepšit zdravotní stav zvířat. Jablečný ocet také pomáhá proti hromadění usazenin v nádobách na zalévání květin.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek