Komín je na domech a obytných budovách určen především k odvodu spalin od spotřebičů na tuhá, kapalná nebo plynná paliva. Pokud ale špatně táhne, může být potřeba jeho rekonstrukce. Ekonomický způsob rekonstrukce komínů je vložkování.
Ještě předtím, než se do vložkování pustíme, je potřeba nechat komínovou šachtu prohlédnout expertem, zkontrolovat nosné sloupy i materiál stropních částí a také myslet na to, že během frézování jsou vytvářeny otřesy, které musí konstrukce komínů zvládnout bez poškození. Pokud objevíme nějaký problém, než začneme montovat komínové vložky , je nutná oprava komína tak, aby splňoval veškeré požadavky. Vložkování nám může pomoci nejen v případě, že komín má špatný tah, ale také při přechodu na jiný druh paliva nebo pronikání kondenzátu do komínového tělesa. Také, když cítíme v místnosti zápach spalin, je dobré se zaměřit na to, zda komínová vložka stále plní svůj účel a případně uvažovat nad její výměnou.
Vybírat lze z mnoha druhů komínových vložek, musí však splňovat zásadní kritéria, jako je odolnost vůči vlhkosti či spalinám nebo pevnost tlaku, aby dobře plnila svou funkci. Pro zabránění pronikání sněhu, dešťové vody nebo nečistot do komínového tělesa se používá také komínová stříška. Je určená pro všechny typy komínů a většina z nich se hodí jak k rekonstrukcím, tak i pro novostavby. Stříška na komín navíc funguje také jako designový prvek celého domu. Její instalace je jednoduchá, stačí k ní šroubovák. Je však důležité dbát na pevné uchycení objímky stříšky ke komínu.
Při stavbě nebo rekonstrukci komína nesmíme zapomenout ani na komínová dvířka, která umožňují čištění komína. Jsou nezbytnou součástí komína a musíme je udržovat přístupná a také dokonale těsná. Vyrábí se z nehořlavých materiálů, nejčastěji z nerezu, oceli nebo betonu.