Domů Rady a Návody Jaké jsou funkce samolepicích etiket

Jaké jsou funkce samolepicích etiket

-

Samolepicí etikety slouží k označení výrobků prodávaných prostřednictvím obchodních řetězců. Jejich zadní plocha je pokryta lepicí vrstvou, takže je můžete umístit na jakýkoli výrobek a povrch – látka, kov, dřevo, plast.

Samolepící etikety jsou důležitou součástí brandingu. Výrobci na ně umisťují logo společnosti a název značky. Díky tomu etiketa slouží k propagaci značky mezi potenciálními kupci a pomáhá zvyšovat prodej.

V obchodě se nejvíce používají samolepicí etikety. Používají se k označování různého zboží: oděvů, výrobků, parfémů, domácí chemie, stavebního a domácího zboží, výrobků pro péči o automobily, sportu a kojenecké výživy.

Jsou definovány vlastnosti designu samolepicích etiket, vycházející z charakteristik výroby. Výrobce tedy v závislosti na fyzikálních parametrech výrobku volí materiál, tvar a další vlastnosti samolepicích fólií. Tento přístup zajišťuje zachování jejich výkonu po celou dobu životnosti.

Hlavní funkce etiket

Samolepicí etikety jsou účinným marketingovým nástrojem. Slouží jako nositel firemního stylu, zlepšuje povědomí o značce a zvyšuje loajalitu zákazníků. Jejich funkce se ale neomezují pouze na reklamu: samolepicí etiketa je také jedním z prostředků ochrany zboží před paděláním.

Další důležitou úlohou etikety je informovat kupujícího o hlavních vlastnostech produktu. Výrobce na etiketu uvádí řadu informací včetně složení, data výroby, data spotřeby a pravidel skladování.

Často je zde tolik informací, že je nelze umístit na povrch lepidla. Zmenšením písma se text stane zcela nečitelným. Aby nedošlo ke zhoršení vnímání informací, nabízejí výrobci vícevrstvé knihy. Skládají se z několika stránek, což vám umožňuje sdělit spotřebiteli všechny potřebné informace. Pokud je to nepohodlné nebo nevhodné, můžete na štítek umístit QR kód. Hlavním úkolem etikety je ale upoutat pozornost potenciálních kupců.

Vzhled samolepky by měl zákazníka motivovat k nákupu a jeho opakování v budoucnu, proto si designéři dali při návrhu etikety za úkol, aby byla co nejvíce rozpoznatelná mezi produkty jedné produktové skupiny a vyvolávala příjemné asociace ve cílová skupina.

Čím složitější je design, tím složitější je etiketa. Nejlepší řešení je samolepicí, zdobené hologramem. Díky tomu se etiketa stává další ochranou proti padělání!


Etikety, štítky, a označení můžete koupit na kutilmarket.cz


Mohlo by Vás zajímat

PR článek