Domů Blog

Finanční podpora na rozvoj sportovišť

0

Sport a sportovní vyžití je potřebné pro správný rozvoj člověka po fyzické, ale i psychické stránce. V době omezení z důvodu situace kolem koronaviru bylo komplikované si dostatek pohybu zajistit, což vedlo v mnoha případech ke zhoršení zdravotního stavu obyvatel. Posilovny, tělocvičny a bazény byly buď zavřené úplně, nebo měly omezení, která znemožňovala jejich využívání v rozsahu, v jakém byli lidé zvyklí. Dokonce nejspíš mnohá sportoviště musela zavřít úplně a období vládních opatření neustála. Proto je tu dotace zaštítěná NSA (Národní sportovní agenturou), určená na rozvoj sportovišť a zázemí, která může pomoci znovu nastartovat sportovní vyžití obyvatel tuzemska.

Dotační program Regiony 2021

Dotační výzva Regiony 2021 je zaměřena zejména na zajištění vyvážené nabídky sportovních aktivit a sportovišť v rámci jednotlivých regionů. Hlavním záměrem tohoto dotačního programu je výstavba nových sportovišť a jejich zázemí, včetně pořízení potřebného vybavení. Druhou oblastí, na kterou se tyto dotace zaměřují, je zhodnocení starších sportovišť z hlediska jejich technického stavu a zajištění bezbariérového přístupu na herní plochy a oblast zázemí, včetně toalet a koupelen. O dotaci si může zažádat sportovní klub, tělovýchovná jednota a další spolky vyvíjející svou hlavní činnost v oblasti sportu, školské právnické osoby a obce do 3 000 obyvatel.

Na co vše se dotace vztahuje?

Jak již bylo zmíněno výše, dotace podporuje modernizaci či rekonstrukci sportovišť a jejich zázemí, nebo výstavbu nových sportovišť i se zázemím. Příspěvek můžete získat i na vybudování bezbariérových přístupů ke sportovištím, pořízení dlouhodobého hmotného i nehmotného majetku pro sportoviště a zázemí nebo výstavbu zavlažování, oplocení a osvětlení potřebného pro provoz sportoviště. Maximální výše dotace, kterou na tento účel můžete získat je 800 000 Kč, a to až do výše 80 % z celkově uznatelných nákladů. Primárním záměrem je podpořit všestrannost a základní infrastrukturu zejména u školských zařízení a základních škol s vazbou na volnočasové aktivity. Prioritou se tak stávají programy zajišťující multifunkčnost a zpřístupnění sportovišť pro širokou veřejnost. Svou žádost o uznání dotace můžete podat do 30. 9. 2021.

Hledání práce v roce 2021 na internetu

0

Sehnat první práci může být docela problém. Určitým úskalím se to stává i ve chvíli, kdy už zaměstnání máte, ale neuspokojuje vás a vy potřebujete změnu. Kde však vzít čas na to, obejít osobně firmy a nabídnout své služby. Řešením je hledání práce na internetu. Tento nástroj století totiž přináší skvělé možnosti, jak mít ve zlomky chvilky vypsané všechny volné pozice ve vašem městě nebo kdekoliv na světě. Záleží jen na vás, jak moc se chcete pustit do světa.

Kde hledat práci

Nyní si přibližme, jaké možnosti máte. Možná už jste to i někdy sami zkoušeli, ale je to již nějaký ten pátek? Doba se vyvíjí a s ní i rostou způsoby, jak práci najít. Máte hned několik možností, ale v prvé řadě si nachystejte dobrý životopis. Nechte jej přečíst blízké osobě a opravte případné nejasnosti. Pak už stačí se jen do toho pustit.

 1. Oslovte danou firmu – Možná vám váš příbuzný či dobrý kamarád přímo básnil o jeho práci ve firmě, a dokonce vám sdělil, že bude odcházet jeho kolega do důchodu? Pak nemeškejte a sami oslovte personalistu zasláním motivačního dopisu. Občas se totiž stává, že pozici ještě nemají vypsanou, ale už si vás tak hned zařadí do databáze uchazečů.
 2. Google – Pokud nemáte přímo vysněnou společnost, u které byste rádi zapustili kořeny, můžete zkusit klasický vyhledávač. Ten je totiž skoro až všemocný. Víte, že chcete pracovat jako prodavačka nebo jste lékař pediatr? Pak jednoduše napište heslo práce prodavačka a nechte jej pracovat. Nabídne vám mnoho inzerátů z různých stránek.
 3. Pracovní portály – Jsou jich spousty, ale některé prakticky jen kopírují ty velké a ani není na nich taková nabídka. Proto radíme, abyste se zaměřili jen na ty osvědčené jako jsou Jobs.cz, Volnamista.cz, Personalistka.cz, 123jobs.cz, Abecedaprace.cz, Prace.cz apod. Zde jsou aktuální pracovní pozice  u kterých najdete kontakt na zaměstnavatele, jak pro manažery, tak pro dělníky.
 4. Vlastní stránky – Další možností a dnes i docela rozšířenou je místo CW vytvořit osobní webové stránky. Na těch se představíte, kdo jste a co umíte a nabídnete tak své schopnosti. Na stránky můžete odkazovat v diskusích, na sociálních sítích nebo i mezi řečí. Pokud ji budete mít vytvořenou správně, vyhledávače vás budou nabízet i samotným personalistům.
 5. Sociální sítě – Když už o nich byla zmínka, je dobré říci, že i přes ně můžete získat zaměstnání. Oblíbený Facebook nebo LinkedIn jsou místa, kde se to lidmi jen hemží a vzrůstá tím šance k úspěchu. Buď se můžete přihlásit do různých skupin nabízející pracovní místa nebo si vytvoříte profil.
 6. Diskuse – Je dobré mít oči otevřené a číst mezi řádky. Na různých diskusních fórech se dozvíte spoustu informací a mnoho recenzí na zaměstnavatele. Když budete pozorní, zjistíte, že i zde se snaží lidé najít někoho do party, k ruce, jako pomocníky nebo jednoduše aktuálně nestíhají vyřizovat objednávky. Vám už pak jen stačí se ozvat, předat si kontakt a zkusit se nějak domluvit.
 7. Startup – Pokud máte rádi dynamiku a nesnášíte nudu, můžete zkusit i tuto stránku. Zde se firmy raketově rozjíždí a neustále hledají zaměstnance. Ale pozor, tady se skutečně nadřete.

Internet jako dobrý pomocník

Výhod je hned celá řada a vzhledem k tomu, že každý žijeme v docela hektické a nejisté době, máme rádi záruky a vše snadno a rychle dostupné. Proč byste měli strávit x hodin běháním po městě a sezením v autě či vlaku roznášením natištěných životopisů, když můžete pár kliky získat třeba i práci snů. Internet je v tomto prostě bezkonkurenční. Práci můžete hledat buď dle zaměření, platu, dojezdové vzdálenosti, kolegů a šéfa nebo si najdete nějaký job na druhé straně zeměkoule a pak se s klidným svědomím přestěhujete.

 • Desítky nabídek práce od různých zaměstnavatelů.
 • Různé způsoby prezentace vlastní osoby.
 • Již dopředu víte, na jaký plat se připravit a nemusíte čekat až na vyjednávání u pohovoru.
 • Značné snížení stráveného času při hledání místa.
 • Osobní komunikace může být pro někoho frustrující. Na internetu mluvíte skrz virtuální poštu.

Jaké zvolit schodiště při stavbě domu

0
Hlavní funkcí schodiště je překonání výšek v domě. Architekti a designéři mu ale přidali ještě jednu funkci. Estetickou. Podle nich nemusí být schody jen strohým a nevýrazným prvkem v interiéru. Právě naopak. Třeba na ně poukázat.
levitující schody

Oblíbeným ztvárněním schodiště jsou schody vsazeny do zdi. Velmi často se používají v moderních prostorách obývacího pokoje. Tím, že nemají typickou konstrukci, v prostoru nepřekáží. Na první pohled se mohou zdát nebezpečné, ale při správném výběru madla a zábradlí si na ně zaručeně rychle zvyknete.

Elegantní schody

Jemné a zaoblené linie schodiště jsou jedním ze znaků elegance. V současnosti nejsou až tak často používané, proto jejich výběr v interiéru zaručeně zaujme. Eleganci víte dosáhnout hlavně správným výběrem povrchové úpravy schodů a zábradlí. Nejlepší na schodech vynikne dřevo nebo kámen. Tento materiál volte precizní. Kámen, jako například žula nebo mramor, vypadá fantasticky, ale při používání bude stále chladný a kluzký. Nejelegantnější volbou zábradlí je bílé stěnové zábradlí. Tato možnost je však náročná na výrobu a ne zrovna levná. Levnější, ale stejně krásnou, možností je použití dřevěného zaobleného zábradlí. S lesklým nátěrem zaručeně dosáhnete luxusní nádech.

2 v 1

Jak efektivně využít prostor pod schodištěm? Jednoduše z něj vytvořte úložný prostor. Z prázdného místa pod schody vám vznikne množství odkládacího prostoru. Můžete to využít jako knihovnu, galerii rodinných fotek nebo výstavu suvenýrů z dovolených. Výhodou takového schodiště je, že v prostoru zmizí. Každý návštěvník se zaměří na zajímavou knihovnu a schody se stanou její nenápadnou součástí.

Teplo ze slunce, bezplatně až do domu

0
Při investici do nového topného systému bychom měli naplánovat i jeho pozdější doplnění solárním systémem. Takto můžete profitovat z nízké spotřeby tepla a kromě toho se každý měsíc můžete těšit i ze snížených účtů za energie. Instalací solárních kolektorů kromě toho signalizujete vaše ekologicky zodpovědné řízení, a to tím, že trvale snižujete emise CO2 udržitelným způsobem. Na toto poskytuje firma Viessmann optimální souhru všech komponentů a perspektivní techniky. Argument, který by se při investici do solární techniky neměl podcenit je také zvýšení ceny vaší nemovitosti.

Co je to solární termický systém?

Solární termický systém je v zásadě solární zařízení, které lze použít pro přípravu teplé vody a podporu vytápění. Investice do solárního termického systému se vám vyplatí o pár let.

Vysoce selektivní absorbéry zachycují mimořádně hodně sluneční energie a tak dosahují vysokou účinnost. Mimořádně účinná tepelná izolace se dosahuje prostřednictvím vakua v trubicích. Takto nedochází téměř k žádným tepelným ztrátám mezi skleněnými trubicemi a absorbérem a kolektor dokáže proměnit i málo slunečního záření na využitelné teplo. Obzvláště v přechodném a zimním období, při nízkých venkovních teplotách, využívají vakuové kolektory dostupné sluneční záření mimořádně efektivně.

Ploché kolektory pro obytné budovy

Kromě vakuových trubicových kolektorů nabízí společnost Viessmann ploché kolektory. V zásadě mají oba společné to, že využívají volnou a téměř všude dostupnou sluneční energii na podporu vytápění nebo přípravu teplé pitné vody. Sestávají z materiálů odolných vůči korozi a UV záření. Solární kolektory se liší svou strukturou a funkčním principem.
Při ploše absorbéru 2,3 ​​nebo 2,0 m2 se solární kolektory přizpůsobí daným energetickým nárokům. V ročním průměru dokáží tyto kolektory nahradit až 60 procent energie potřebné na ohřev pitné vody a mohou navíc podporovat i vytápění. Ve spojení s kondenzačním kotlem je možné díky bezplatné solární energii ušetřit více než třetinu energie potřebné na vytápění a přípravu teplé vody.


	      

Je vás doma víc ? Poradíme se správným výběrem bojleru.

0
Nemyslet ekologicky a zároveň ekonomicky, to je dnes doslova out. Zodpovědný přístup k naší planetě a k rodinnému rozpočtu je v současnosti velmi populární. Uplatnit ho možná i při efektivním ohřevu vody a jejím následném používání. Pokud vaše domácnost disponuje bojlerem a více členy, toto byste měli o správném nastavení ohřívače vody vědět.

Ranní sprcha, mytí nádobí, příprava obědu či večeře a dnes tak velmi důležitá správná hygiena rukou. To je jen zlomek aktivit, při kterých využíváme teplou vodu. Počet utracených litrů přímo úměrně stoupá s počtem lidí v domácnosti. Jak si tedy ideální vybrat a nastavit bojler, aby byl ohřev vody a její následná spotřeba v souladu s ekonomickým a udržitelným životním stylem? V první řadě je důležité předvídat již při výběru a koupi ohřívače. Na mysli bychom měli mít zejména jeho objem.

Vhodný objem bojleru pro vaši domácnost třeba vypočítat s ohledem na několik proměnných. Například, jedna osoba utratí za jeden den na osobní hygienu 45 litrů vody. Při vaření spotřebuje jedna osoba cca devět litrů vody denně. Při mytí rukou a zubů jsou to čtyři litry, při splachování toalety až 25 litrů vody denně! V úvahu je třeba brát také pitný režim, praní, kdybych smýval podlah a úklid, ...

Když už je pořízeno a na základě počtu osob vybraný ohřívač vody začne plnit svou funkci, velmi důležité je vhodné nastavení teploty. Ta úzce souvisí s ročním obdobím. S příchodem jara a léta stačí, když bude teplota vody nastavena na 50 až 55 stupňů Celsia. Během ostatních období je ideální teplota 60 stupňů. Při teplotě nad 65 stupňů Celsia se totiž z vody vynášejí soli, které způsobují zanášení ohřívacích ploch. Výsledkem je vodní kámen, ale mnohem nebezpečnější je hrozba opaření horkou vodou.

Pro efektivní ohřev vody je také ideální odpozorovat, kdy ji členové domácnosti potřebují nejčastěji. Statistiky hovoří jasně, největší odběr teplé vody je během pracovních dní ve večerních hodinách, nejmenší spotřeba během oběda. Díky správnému ohřívači vody však bude možné mít přiměřeně teplou vodu během celého dne. V tomto případě je vhodné spolehnout se na moderní technologie.

Čistý vzduch díky správnému výběru vytápění

0
Vážný problém, který nám může pocit z pobytu venku znepříjemnit, či ho dokonce znemožnit, je znečištěné ovzduší. Hlavně během topného období je smog nejen cítit, ale i vidět. Podle meteorologů jsou hlavní příčinou smogové situace vysoké emise jemných prachových částic z vytápění pevným palivem a nepříznivé rozptylové podmínky hlavně v dolinách. Ekonomicky nejdostupnější řešení špatné kvality ovzduší na Slovensku představuje zemní plyn. V plynofikovaná obcích je nejlevnější nahradit kotle na pevná paliva za nízkoemisní kondenzační plynové kotle, alternativou pro neplynofikované obce jsou zařízení využívající obnovitelné zdroje energie.

Máme rádi čistý vzduch, proto bychom měli být i při výběru vytápění zodpovědní ke svému zdraví a ovzduší, abychom venku mohli dýchat skutečně čistý vzduch a kvůli smogu nemuseli nosit roušky i po skončení pandemie.


Moscow, Russia – August 08, 2017: Traffic jam. Blurred silhouettes of cars surrounded by steam from the exhaust pipes. Environmental pollution

Elektrické sálavé panely jsou ideálním doplňkovým zdrojem vytápění

0

Nechcete v přechodném období vytápět celý dům, stačí vám přitopit si například jen v obýváku nebo v kuchyni, kde se právě pobýváte? Hledáte praktický ohřívač do koupelny? Nebo něco, co občas zastoupí krb, když nestihnete přiložit?

Ve všech těchto případech se může hodit elektrické vytápění, které je k dispozici okamžitě, jednoduše, a právě tam, kde ho potřebujete. Nebojte se, nebude to příliš drahé. Nemluvíme totiž o konvektorech či klasických teplovzdušných ohřívačů, ale o sálavých topných panelech, jejichž provoz je až o 20% úspornější.

Proč jsou úspornější?

Je za tím způsob jejich fungování. Topidly nebo radiátory, které pracují na principu konvekce (tedy přenosu tepla proudícím vzduchem), musíte ohřát celý objem vzduchu v místnosti a až od tohoto vzduchu se následně ohřívají předměty.

Naproti tomu panely, které využívají sálání tepla, ohřívají přímo lidi a objekty ve svém okolí. Ty následně vyzařují teplo do prostoru, čímž zvyšují teplotu vzduchu, která je díky tomu rovnoměrněji rozložena. Při konvekčním vytápění stoupá ohřátý vzduch nahoru a až po ochlazení klesá dolů, takže níže u podlahy, kde právě teplo potřebujete, ho bude méně.

Rozdíl mezi podlahou a stropem může být v běžně vysoké pokoji
6 až 8 ° C. Na náš pocit tepelné pohody má navíc vliv nejen teplota vzduchu, ale také rozdíl mezi teplotou vzduchu a stěn či dalších pevných předmětů kolem nás. Ten by neměl být větší než 4 ° C, součet těchto teplot by zároveň měl být přibližně 38 ° C.

Pokud tedy bude teplota stěn a předmětů v místnosti 18 ° C, budete se cítit komfortně při teplotě vzduchu 20 ° C.

Pokud však budou mít stěny jen 14 ° C, bude nutné ohřát vzduch až na
24 ° C. A protože teplota vzduchu nižší o 1 ° C znamená úsporu asi 6% nákladů, vytápění sálavými panely může být až o 20% levněji.

Výhodou je jednoduchost a komfort

Velkou výhodou přímého elektrického vytápění je jednoduchá instalace. Teplo se totiž produkuje přímo v jednotlivých zařízeních, nejsou tedy třeba rozvody či centrální zdroj tepla. Pro infrapanely stačí zajistit přívod elektrické energie, a samozřejmě vhodný panel třeba upevnit na stěnu či strop.

Německá armáda evakuovala afghánského exministra pro náboženské otázky

0
Muhammad Kásim Halí přiletěl do Německa před téměř dvěma týdny.
BERLÍN. Mezi tisíci lidí, které z afghánské metropole Kábul po převzetí moci hnutím Taliban letecky evakuovala německá spolková armáda, byl i bývalý afghánský ministr pro náboženské záležitosti Muhammad Kásim Halí.

Informuje o tom v pátek agentura DPA.

Bývalý ministr vlády afghánského exprezidenta Ašraf Ghaniho přiletěl do Německa před téměř dvěma týdny.

Halí měl významnou funkci na afghánském ministerstvu zahraničních věcí i během první vlády islamistického hnutí Taliban. Po jeho svržení v roce 2001 se stal jedním z ostrých kritiků tohoto militantního hnutí.

Po zahájení stahování amerických vojáků z Afghánistánu Taliban rychle ovládl množství provinčních metropolí, zatímco hlavní město Kábul obsadil 15. srpna.

Exprezident Ghaního uprchl do zahraničí v době, kdy ozbrojenci postupovali ve svém tažení, připomíná DPA.

Bundeswehr začal s leteckými evakuační 16. srpna. Dohromady do Německa za 11 dní evakuovali 4 587 lidí, vyplývá z údajů německého ministerstva vnitra. Bylo mezi nimi 3 849 Afghánců a 403 německých občanů.


	      

Co se stane po smrti královny. Britové mají jasný plán

0
Hodiny a dny po smrti královny

Vlajky na Downing street, kde sídlí britský premiér, mají být do deseti minut od oznámení smrti Alžběty II. spuštěny na půl žerdi. Parlament přeruší činnost a královská rodina sdělí podrobnější informace o pohřbu. Ten bude na desátý den a zároveň se stane dnem státního smutku.

Den po smrti královny se o desáté dopoledne setká tzv. nástupník ráda. Charlese oficiálně prohlásí za nového panovníka, se kterým se ještě ten den setká premiér a vláda.

Ministerstvo obrany musí zajistit, aby se na příslušných vojenských stanoviscích stříleli salvy ze zbraní. Zaměstnavatelé mohou dát zaměstnancům volno, pokud událost připadne na pracovní dny v týdnu.

Na třetí den vystaví pozůstatky královny v Buckinghamském paláci. Nový vládce zahájí svou cestu po Spojeném království na čtvrtý den.

Průvod s rakví královny z Buckinghamského do Westminsterského paláce se uskuteční na šestý den, kde bude truhla uložena tři dny. VIP osoby budou mít vstupenky s konkrétním časem a nemusí stát ve frontě na rozloučenou. Královnu pohřbí v kapli krále Jiřího VI.

Dokumenty o operací se rovněž zabývají turisty, hrozbou terorismu, jakož i dopravou v hlavním městě během trvání ceremonii po smrti královny.

Pop art umělec Charles Fazzino – tajemství úspěchu

0
Víra v sama sebe, podpora rodiny, experimentování a vytvoření vlastního jedinečného stylu. To jsou ingredience úspěchu nejpopulárnějšího a sběrateli nejvíce vyhledávaného současného amerického popového umělce, jehož obrazy najdete ve sbírkách několika prezidentů a světových celebrit.

Příběh výtvarného pop-artisty Charlese Fazzini je inspirací pro mnohé začínající umělce. Tajemství jeho úspěchu spočívá v jedinečné umělecké technice kreslení, vyřezávání, lepení a spojování jednotlivých objektů do 3D celku. Pestrobarevné obrazy s
větových velkoměst vytvořené z tisíců miniaturních částí zachycují ve stylu pop-art realitu do nejmenšího detailu.

Díky způsobu, jakým se dotýká své fanoušky a zachycuje nejlepší části jejich současného života je označován za historika popkultury. Pokračuje v myšlence průkopníků pop-artu, jako jsou Andy Warhol, Keith Haring, Red Grooms a Roy Lichtenstein.
Pouliční začátky Fazzinovej kariéry v New Yorku

Charles se narodil v roce 1955 jako syn finské sochařky a italského obuvnického designéra. Umění ho provázelo od malička. Už jako dítě byl fascinován barevnými pop-up leporelo knížkami, které mu kupovali rodiče. Během studií maloval klasické ploché, ale velmi podrobné obrazy velkoměst. Už v té době dokázal zachytit detaily a měl neuvěřitelnou fotografickou paměť. Inspiraci pro tvorbu hledal v cestování a zemích, které navštívil. A tak je to dodnes. 

Školu výtvarných umění v New Yorku absolvoval v roce 1977. V té době americká ekonomika směřovala k recesi a nezaměstnanost z roku na rok rostla ze čtyř až téměř k jedenácti procentům. V době, kdy byl na trhu práce nedostatek příležitostí (nejen) pro umělce, vytvořil unikátní techniku, a to právě díky inspiraci z dětství. Rozřezáním několika již vytvořených plochých obrazů zhotovil dílo v 3D podobě. Svůj první trojrozměrný umělecký experiment prezentoval vedle svých běžných obrazů v ulicích New Yorku na velké prohlídce mladých a začínajících umělců.
Z jednoho veletrhu do celého světa

Návštěvníci pouliční výstavy byly jeho 3D kouskem nadšení a okamžitě si tento styl zamilovali. "Neměl jsem žádnou uměleckou galerii, ve které bych díla vystavoval. Mé umění se šířilo ústním podáním a časem se o 3D tvorbu začali zajímat i galerie v New Yorku, "vzpomíná Fazzini. Začátkem 90. let začal svá díla předvádět na International Art Expo v New Yorku. V té době to byl největší mezinárodní umělecký veletrh na světě. "Přišli tam majitelé galerií z celého světa. Díky veletrhu se moje díla poprvé dostali do galerií v Německu, Japonsku a postupně do celého světa, "dodává.

Originální detailní 3D obrazy zachycují různé druhy sportovního umění včetně fotbalu a baseballu, podrobné panoramata měst a zemí z celého světa. "Pokud nemáte možnost cestovat po světě, moje výtvory vám ji nabízejí. Prostřednictvím těchto obrazů můžete navštívit Benátky, Londýn, New York a mnoho jiných míst, "říká.
Z nabídky si vybere každý fanoušek

Charles Fazzini má velmi promyšlený i byznys model díky kterému dokáže potěšit každého svého fanouška. Tvoří dva základní druhy obrazů v odlišných cenových úrovních. Originální malby a limitované edice. Originální malby jsou sběratelskými skvosty. Sestávají z několika vrstev objektů, které Fazzini osobně ručně maluje. Následně je s pomocí svých spolupracovníků vystřihuje a lepí na první plátno, aby vytvořil efekt 3D. Cenově přístupnější (zhruba 2 až 3-krát levnější) jsou díla vytvářeny v limitovaných edicích. Zejména při jejich tvorbě spolupracuje Fazzini s přibližně 50 pracovníky. Z Fazzini namalovaného díla se udělá scan, který se tlačí a později ručně vyřezává a lepí, podobně jako originální dílo. Nakonec Charles dodělává detaily dozdobit díla krystalky Swarovski. Ty původně začal používat proto, že potřeboval něco na zakrytí chyb při řezání a stříhání. Lidé z nich však byli nadšení a postupně se staly stabilní součástí jeho tvorby.

Nejnovější články