Domů Blog

Výhody holdingu pro společnost

0

Na následujících řádkách si blíže představíme pozitiva plynoucí při založení holdingové společnosti – typu finanční organizace, jež vlastní kontrolní podíl v dceřiných společnostech.

Co je to holding?

Holdingová společnost, známá i pod názvem „zastřešující“ či mateřská, je typ podnikání, který zaštiťuje danou obchodní společnost či společnost s ručením omezeným. Ve většině případů samotná holdingová společnost žádný produkt, popřípadě službu, sama o sobě nevytváří, ani jej nenabízí dál.

Celkově se zde nesetkáme s žádným typem obchodních operací. Zaměření holdingových společností spočívá v pečlivé a dlouhotrvající kontrole akcií druhých společností. I přesto, že holdingové společnosti nakládají s aktivy svěřených firem, udržují si ve většině případů pouze kontrolní funkci nad danou společností.

Uveďme konkrétní příklad: Holdingová společnost se může podílet na konečných rozhodnutích o budoucnosti firmy společně s vedením svěřené společnosti, avšak nemůže aktivně řídit každodenní činnosti v dané dceřiné firmě.

Výhody holdingových společností

Největší výhoda holdingových společností spočívá v ochraně před možnými ztrátami. Zmíněná ochrana se projeví v případě, kdy dojde ke krachu dceřiné firmy. Při zkrachování může sice docházet ke kapitálové ztrátě a poklesu čistého jmění holdingové společnosti, avšak věřitelé po mateřské firmě nemohou vymáhat pohledávky.

Z toho důvodu je vhodné zaštiťovat více dceřiných společností, kdy jedna z nich může například vlastnit samotnou značku a ochranné známky mateřské firmy, druhá pak vlastnit jednotlivé nemovitosti.

Další výhodou je možnost snadného přejmenování a změny celkového podnikatelského působení. Není tudíž problémem změnit tzv. pole působnosti a své podnikání přesunout do zcela jiné geografické oblasti, jak v rámci České republiky, tak i do zahraničí.

Opět uveďme konkrétní příklad: Pokud se v oblasti, kde aktuálně podnikáme s holdingovou společností, nelítostně zvednou daně, můžeme celou firmu jednoduše přemístit do prostředí, které je pro nás výhodnější, a zároveň pokračovat ve spolupráci s dceřinými firmami.

Výhodu nalezneme i v situaci, kdy jedna z dceřiných firem ohlásí úpadek. Pokud je holdingová společnost správně nastavena, nedotkne se onen krach zbývajících dceřiných společností a podnikání může pokračovat.

Poslední výhoda se týká úzkého vztahu mezi holdingovou společností a ostatními – dceřinými firmami. Holdingové společnosti podporují svěřené firmy tím, že využívají jejich zdroje ke snížení nákladů na provozní kapitál. Pomocí navazující záruky může mateřská společnost poskytnout tzv. zástavu na úvěr jménem dceřiné společnosti.

Výhody holdingových společností ve shrnujících bodech:

  • Holdingové společnosti se samy chrání před ztrátami dceřiných firem.
  • Holdingové společnosti mohou svým dceřiným firmám poskytovat levnější provozní kapitál, což je ve výsledku výhodné pro obě strany.
  • Holdingové společnosti mohou využívat výhod daňových zákonů tím, že přesunou mateřskou společnost do výhodnější oblasti.

Jak nejlevněji opravit komín?

0

Většina majitelů domů, chat a chalup se jednou za čas setká s tím, že je potřeba větší investice do určité úpravy nebo zprovoznění věci, bez které se ale neobejdeme. Komín je často důležitou součástí našeho domova a pokud při revizi přijdeme na to, že potřebuje opravu, nebo se objeví náznaky, které nás upozorňují na jeho špatný stav, hledáme samozřejmě řešení výhodné i pro naši peněženku. Nejekonomičtějším řešením pro opravu poškozeného nebo neprůchodného komína je v současnosti vyvložkování.

Pravidelné kontroly komínů na chatách, domech i chalupách jsou důležité a ukládá nám je také zákon. Při revizi se ověřuje, zda je vše v pořádku, je zachována funkčnost komína nebo není nějak poškozen. Ideální je naplánovat návštěvu odborníka v létě, před začátkem topné sezóny, abychom stihli případné čištění komínových systémů nebo jejich opravy. Při kontrole lze také zjistit, zda jsou komínové systémy silně zanesený sazemi a dalšími nečistotami. Pokud jsou tyto nánosy zplodin příliš silné, čištění už stačit nebude a potřebné budou spíše opravy nebo rekonstrukce komína, aby měl správný tah a my v místnosti nemuseli řešit kouř nebo zápach spalin. I tyto dva problémy nás ale mohou upozornit na to, že je potřeba věnovat komínu péči a pozvat odborníka.

Nejnákladnější oprava je stavba nového komína, navíc velmi časově náročná. Proto se k opravě nejčastěji využívají komínové vložky, které jsou finančně mnohem dostupnější. Vložkování komínů Pomůže nejen při špatném technickém stavu nebo nemožnosti čištění, ale je vhodné také při změně paliva nebo při výměně spotřebiče, ve kterém topíme. Především v kombinaci starších domů se staršími komíny a moderních spotřebičů je vhodné zaměřit se na správné vyvložkování komína. Pokud ho nelze realizovat, třeba proto, že komín se musí před samotným vložkováním vyfrézovat a takové otřesy už by mohly ohrozit statiku celého komína, je možné využít například nerezové komíny jako náhradní řešení. Ty nepotřebují stavět novou základnu, protože se kotví na fasádu nebo ke zdi, jsou snadné na montáž a plně funkční.

Demolice komína patří vždy mezi ty nejnákladnější způsoby. I pokud například komín aktuálně nevyužíváme, je snadnější ho zaslepit a ponechat do budoucna. Když bychom si plány rozmysleli, následná nová stavba bude opět velmi nákladná.

Šroubové kompresory aneb proč si vlastně kupovat kompresor?

0

Kvalitní šroubové kompresory se díky postupujícímu technologickému vývoji staly nedílnou součástí prakticky všech průmyslových provozů i větších společností. Pokud se kompresor ve vaší společnosti nachází, pravděpodobně jste nikdy nepřemýšleli nad důvody k jeho pořízení. V opačném případě se obraťte na specializovaný e-shop, který distribuuje kompresory od světoznámého výrobce, a to v několika variantách.

Potřeba stlačeného vzduchu

Šroubové kompresory vám poskytnou stlačený vzduch o velkém objemu, který můžete použít například pro pneumatické nástroje, jako jsou kladiva, brusky nebo pistole na malování. Tyto nástroje jsou obvykle výkonnější a rychlejší než jejich elektrické varianty, což vám umožní snadněji a rychleji dokončit projekty. Na druhou stranu potřebují stabilní dodávky stlačeného vzduchu, v čemž vám pomůže kompresor z renomovaného elektronického obchodu.

Údržba systémů

Další možností využití pro šroubový kompresor je údržba specifických systémů v oblasti automobilového nebo potravinářského průmyslu. Pokud provozujete pneumatický systém, jako je například zařízení pro zpracování potravin nebo automobilový výrobní provoz, potřebujete k jeho činnosti spolehlivý a výkonný kompresor. V úvahu sice připadá varianta pístového kompresoru, nicméně ta nedosahuje požadované spolehlivosti a účinnosti.

Úspora času a úsilí

Pádným důvodem pro investici do šroubového kompresoru je také úspora času a také úsilí vašich zaměstnanců. Šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz jsou ideální například do situace, kdy potřebujete vyfoukat nebo vyčistit nějaké výrobní zařízení. Kompresor vám umožní rychle a snadno dosáhnout výsledku bez použití ručních nástrojů, takže vašim zaměstnancům značně ulehčíte práci.

Pokud ještě nevlastníte spolehlivý šroubový kompresor, měli byste tuto skutečnost rychle napravit. Podívejte se na specializovaný e-shop, kde si z nabídky kompresorů určitě vyberete.

Stavba krbů na míru vám umožní mít krásné i skvěle sloužící stavěné topidlo

0

Stavěná topidla jsou dnes všeobecně velmi oblíbená. Právě díky nim lze doma, ale i v prostorách společností docílit krásného, a přitom účinného vytápění. Takový do detailů propracovaný krb, který je po estetické stránce dle vašich představ, nejenže výborně slouží, ale také ve vás navodí pocity klidu, pohody a příjemné atmosféry.

Nechte si postavit krb nebo jiné stavěné topidlo na míru

Šikovné ruce řemeslníka a k tomu mnohaleté zkušenosti a vzdělávání se, dovedou společně vytvořit jedinečné kousky. To platí i o společnosti Kamenářství Novák, kterou najdete v Havlíčkově Brodě. Tady pro vás rádi navrhnou i zrealizují stavěná topidla. Poptávat můžete kachlová kamna, krby s otevřeným i uzavíratelným ohništěm, sporáky, pece na pizzu a další.

Stavba krbů je náročnou činností, ale pokud ji někdo umí, je zároveň náplní, hrou a v některých případech vítanou výzvou. Pro svůj výrazný design jsou zpravidla krby také dekorativním prvkem interiéru. Pokud si zvolíte krb s otevřeným ohništěm, půjde o topidlo s nejnižší účinností, kde je hlavním smyslem začlenění živlu ohně do interiéru. Naopak krby s uzavřeným ohništěm, resp. krbovou vložkou, jsou důmyslnější a lze je použít i v případě, že hledáte zdroj tepla pro vytápění.

Kachlová kamna – výborný zdroj tepelné energie

Vzhledem ke svým nízkým povrchovým teplotám teplostěnných ploch jsou kachlová kamna skvělým zdrojem tepelné energie. Sáláním je předáváno teplo to vytápěného prostoru, nedochází k nadměrnému víření vzduchu ve vytápěném prostoru, ani k přepalování prachových mikročástic. I proto působí pobyt v takto vytápěném prostředí velmi příjemně.

Ať už máte jasnou představu o tom, jaké stavěné topidlo chcete, nebo byste rádi, aby vám pomohl s výběrem erudovaný odborník, Kamnářství Novák vám vždy pomůže. Více informací najdete na kamna-novak.cz.

Tipy pro tuning vašeho auta

0

Už vás nebaví řídit auto, které je vzrušující jako miska ovesné kaše? Sníte o tom, jak sešlápnete plyn a cítíte vítr ve vlasech, když se řítíte po otevřené silnici? Tuning automobilů je tu, aby vás zachránil! Správnými úpravami můžete z vašeho nevýrazného a nudného vozu vytvořit výkonný a vzrušující řidičský stroj, který jistě zaujme a zanechá trvalý dojem. Připoutejte se tedy, vezměte si sadu nářadí a připravte se na to, že s tuningem auta uvolníte svého vnitřního démona rychlosti.

Co je to tuning?

Tuning automobilů označuje proces úprav různých aspektů jeho výkonu, vzhledu a zvuku. Může se jednat o drobné úpravy, jako je instalace vysoce výkonného vzduchového filtru nebo výfukového systému, až po zásadní úpravy, jako je modernizace motoru nebo odpružení. Nadšenci do tuningu automobilů provádějí tyto úpravy s cílem dosáhnout lepšího výkonu a přizpůsobivějšího vzhledu a dojmu z vozidla.

Tuning automobilů má mnoho výhod, a to jak praktických, tak estetických. Lepší výkon může vést k lepší ovladatelnosti a příjemnějšímu zážitku z jízdy. Také umožňuje rychlejší akceleraci a vyšší maximální rychlost. Modernizace výfukového systému zlepší zvuk vozidla, zatímco přidání kosmetických úprav, jako jsou nová kola nebo sady karoserie, mohou zlepšit vzhled vozu.

Tuning může také zvýšit hodnotu vozu při dalším prodeji, zejména pokud jsou úpravy provedeny profesionálně a s použitím vysoce kvalitních dílů. Je však důležité si uvědomit, že tuning vozu by měli provádět pouze zkušení profesionálové nebo znalí nadšenci, protože nesprávné úpravy mohou vést ke snížení výkonu, zvýšení spotřeby paliva a potenciálnímu ohrožení bezpečnosti.

Profesionální provedení je klíčové

Správné seřízení vozu je důležitým aspektem pro dosažení optimálního výkonu a bezpečnosti na silnici, což je pro tuning klíčové. I když mnoho automobilových nadšenců může být v pokušení pustit se do tuningových úprav svépomocí, je důležité si uvědomit, že správný tuning by měli provádět pouze zkušení profesionálové. Zahrnuje totiž složitou souhru různých mechanických a elektronických systémů a nesprávně nastavené komponenty mohou vést ke snížení výkonu, zvýšení spotřeby paliva a dokonce i k potenciálnímu ohrožení bezpečnosti.

Profesionálové navíc disponují odbornými znalostmi a specializovanými nástroji potřebnými k diagnostice a nápravě jakýchkoliv problémů, které se mohou během procesu ladění objevit. Jsou také dobře obeznámeni s nejnovějšími technologickými vymoženostmi a vylepšeními výkonu, což zaručuje, že váš vůz bude vyladěn na maximum.

Svěříte-li své tuningové potřeby kvalifikovanému odborníkovi, můžete si být jisti, že vaše vozidlo bude nejen fungovat co nejlépe, ale bude také bezpečné a spolehlivé na silnici.

Vylepšení výkonu

Ptáte se, co byste měli vědět o tuningu? To základní je výkon auta. Existuje několik tipů a triků, jak dosáhnout vyšší síly a rychlosti vašeho vozu. Jdeme si nějaké z nich představit.

Modernizace sacího a výfukového systému

Instalací vysoce výkonného vzduchového filtru a volně proudícího výfukového systému může do motoru a z motoru proudit více vzduchu, což může zvýšit výkon a točivý moment. Modernizace těchto součástí může také zvýšit účinnost spotřeby paliva a zlepšit celkové jízdní vlastnosti.

Řídící jednotka

Dalším účinným způsobem, jak zlepšit výkon motoru, je vyladění řídící jednotky motoru (ECU). To zahrnuje úpravu mapování paliva a zapalování motoru za účelem optimalizace výkonu a účinnosti. Optimalizací řídicí jednotky můžete zvýšit výkon, točivý moment a odezvu na plyn a zároveň snížit spotřebu paliva a emise. Může to být složitý proces, a proto je nejlepší svěřit tento úkol kvalifikovanému odborníkovi se zkušenostmi, které dané technice náleží.

Hřídel

Můžete také zvážit instalaci výkonných vačkových hřídelí. Ty ovládají otevírání a zavírání ventilů motoru a instalací vysoce výkonných vačkových hřídelí můžete zvýšit jeho rozsah otáček. Tato úprava však může být náročnější a může vyžadovat další úpravy motoru, například modernizaci ventilových pružin a přídržných prvků.

Palivo

Mezi další tipy pro zlepšení výkonu motoru patří modernizace systému zapalování, instalace výkonného palivového čerpadla a přidání nuceného sání, například turbodmychadla nebo přeplňování. Je však třeba mít na paměti, že tyto úpravy mohou být opět náročnější a mohou vyžadovat další úpravy motoru a hnacího ústrojí. Je také nezbytné zajistit, aby veškeré provedené úpravy byly legální a v souladu s místními emisními a hlukovými předpisy, což bývá někdy problém.

Vylepšení jízdních vlastností

Zlepšení ovladatelnosti a jízdního komfortu je pro mnoho automobilových nadšenců důležitým aspektem, ve většině případů tím jediným. Jak na to?

Instalace kvalitnějších pružin

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je instalace snížených nebo vinutých pružin. Tím můžete snížit těžiště vozu, což může zlepšit ovladatelnost a snížit naklánění karoserie. Je však důležité zvolit správnou tuhost a správnou výšku pro váš vůz, aby bylo zajištěno, že odpružení zůstane správně vyvážené a nedojde naopak ke snížení jízdního komfortu.

Vzpěry

Dalším účinným způsobem, jak zlepšit ovladatelnost, je modernizace stabilizačních tyčí a vzpěr. Kyvné tyče pomáhají snižovat naklánění karoserie v zatáčkách, zatímco vzpěry zvyšují tuhost podvozku a snižují jeho prohýbání. Modernizace těchto komponentů může pomoci zejména při jízdě vysokou rychlostí a v zatáčkách.

Vylepšení brzdových vlastností

Opotřebované brzdové destičky a rotory mohou snížit účinnost brzdového systému, což může vést k prodloužení brzdné dráhy a potenciálnímu ohrožení bezpečnosti. Modernizace na vysoce výkonné brzdové destičky a rotory může zlepšit účinnost brzd a snížit pravděpodobnost vadnutí brzd při jízdě s vysokým výkonem. Díky široké škále dostupných možností, včetně keramiky a uhlíkových vláken, může být tato modernizace jednoduchým a účinným způsobem, jak vašemu vozu pomoci.

Opletené hadice

Na rozdíl od tradičních gumových brzdových vedení nabízí opletená brzdová vedení z nerezové oceli zvýšenou trvanlivost a odolnost proti roztažnosti při vysokém brzdném tlaku. Výsledkem může být lepší citlivost brzdového pedálu a celkově citlivější brzdový systém. Vzhledem k tomu, že je k dispozici celá řada značek a možností, může být instalace opleteného brzdového vedení z nerezové oceli cenově výhodným způsobem, jak zlepšit brzdný výkon vašeho vozidla.

Brzdová kapalina

Důležitým aspektem zlepšení brzdného výkonu vozidla může být také modernizace brzdové kapaliny. Ta může časem absorbovat vlhkost a znečistit se, což snižuje její účinnost a může brzdový systém poškodit. Její vylepšení může zlepšit účinnost brzd a snížit pravděpodobnost jejich vadnutí při jízdě s vysokým výkonem. Díky možnostem, jako jsou DOT 4 a DOT 5.1, je toto vylepšení velmi proveditelné.

Při modernizaci brzdových destiček a rotorů je klíčové vzít v potaz styl jízdy, který budete provádět. Pokud se například často účastníte náročných jízd, jako jsou dny na závodních okruzích, můžete zvážit vylepšení na vysoce výkonné brzdové destičky a rotory speciálně navržené pro tyto podmínky.

Stejně tak, při instalaci opletených brzdových hadic z nerezové oceli je důležité zajistit, aby byly kompatibilní s brzdovým systémem vašeho vozidla a aby byly správně namontovány pro zajištění nejlepšího výkonu.

Vylepšení kol a pneumatik

Výměna za větší nebo lehčí kola může výrazně zlepšit výkon a vzhled vašeho vozidla. Větší kola zajišťují lepší trakci a ovladatelnost, zatímco lehčí kola zvyšují akceleraci a minimalizují neodpruženou hmotnost.

Abyste zaručili správné uchycení pro vaše vozidlo, zvažte při výběru širších nebo lehčích kol aspekty, jako je odsazení, rozteč šroubů a průměr kola. Výběr vysoce kvalitních kol od renomovaných firem může také zajistit bezpečné a spolehlivé vylepšení vašeho vozu.

Správná velikost a složení pneumatik může zvýšit trakci a ovladatelnost. Vzorek, šířka a směs materiálu pneumatik jsou aspekty, nad kterými je dobré se pozastavit. Před výběrem je velmi důležité zvážit druh jízdy, kterou budete vykonávat, a také teplotu a podmínky na silnici ve vaší lokalitě.

Také přidání distančních podložek pod kola může být levným řešením, které zlepší vzhled a výkon vašeho vozidla. Ty pomáhají rozšířit rozchod kol vašeho vozidla, čímž zajišťují lepší ovladatelnost a agresivnější postoj.

Závěrem

Ať už jste profesionální řidič, nebo jen automobilový nadšenec, správné úpravy mohou výrazně změnit výkon a jízdní vlastnosti vašeho vozidla. Možnosti tuningu automobilů jsou prakticky neomezené – od modernizace odpružení a brzd až po instalaci dodatečných výfukových systémů a ladění motoru.

Hlavně nezapomínejte, na co si dát při tuningu pozor. Je důležité přistupovat k tuningu vozu s rozvahou a zajistit, aby úpravy byly prováděny bezpečně a legálně. Správný průzkum a plánování vám pomohou vybrat ty správné úpravy pro vaše vozidlo a spolupráce s renomovanými odborníky může zajistit, že úpravy budou provedeny správně a bezpečně.

Jde také o jistou investici, pokud postupujete správně. V konečném důsledku může být tuning automobilů pro ty, kteří jsou zapálení pro svá vozidla, obohacující a vzrušující zkušeností a při správném přístupu může přinést skutečně jedinečný a individuální zážitek z jízdy.

Jakub Novák, Specialista na optimalizaci webů – Naučte se, jak nastavit základní SEO on page faktory na svém webu

Společnost Lanxess vypočítává uhlíkovou stopu produktů pomocí vlastního softwaru

0

Společnost LANXESS vyvinula nástroj, pomocí kterého automaticky vypočítává uhlíkovou stopu svých produktů. Program Product Carbon Footprint Engine pracuje s údaji z různých obchodních jednotek a zaznamenává uhlíkovou stopu výrobku od okamžiku jeho výroby až po okamžik, kdy se dostane do obchodu. Nástroj při vypočítávání zahrnuje emise skleníkových plynů vzniklých během výroby, emise spojené se zpracováním specifických surovin, výrobních materiálů, ale také emise spojené s likvidací odpadu, dopravou a energiemi. Software byl certifikován společností TÜV Rheinland podle normy ISO 14067 pro kvantifikaci uhlíkové stopy výrobků.

Pomocí nástroje Product Carbon Footprint Engine chce společnost LANXESS pomoci svým zákazníkům dosáhnout cílů v oblasti udržitelnosti. Soubor dat používaný k výpočtu uhlíkové stopy je navíc neustále vylepšován. V budoucnu tak bude možné vypočítat emise i pro výrobky, pro které zatím nejsou k dispozici dostatečně vypovídající data.

Naši zákazníci si stanovují ambiciózní cíle pro zlepšení udržitelnosti v rámci svých dodavatelských řetězců. Společnost LANXESS je nyní může v dosahování těchto cílů ještě lépe podporovat,“ říká Dr. Anno Borkowsky, člen představenstva společnosti LANXESS.

Cíl: klimaticky neutrální v rámci celého dodavatelského procesu

Také společnost LANXESS se více soustředí na kontrolu emisí u každého stupně dodavatelského řetězce. V srpnu 2022 skupina oznámila záměr dosáhnout do roku 2050 klimatické neutrality
(stupeň 3) Tento cíl zahrnuje nepřímé emise, zejména z nakupovaných surovin, ale také z logistiky a konečných výrobků. V případě přímých emisí z výroby (stupeň 1) a energetických zdrojů (stupeň 2) si společnost LANXESS již před třemi lety stanovila cíl stát se klimaticky neutrální do roku 2040.

Renomovaná iniciativa Science Based Targets (SBTi) již dříve potvrdila, že klimatické cíle společnosti LANXESS jsou v souladu s „politikou 1,5 °C“ a Pařížskou dohodou.

Pro dosažení svých cílů ve stupni 3 zahájila společnost LANXESS celopodnikový program Net Zero Value Chain. V jeho rámci společnost zvyšuje objem zdrojů udržitelných surovin, zavádí „zelenou“ logistiku a rozšiřuje své portfolio klimaticky neutrálních výrobků.

Nabízíme výbavu pro každého elektrotechnika

0

Jste-li elektrotechnik, jistě ke své práci používáte měřicí přístroje, bez nichž se ve výkonu své profese neobejdete. Přístrojů je dlouhá řada, s jejich pořizováním si však již nebudete muset dělat velkou hlavu. V internetovém obchodě společnosti Micronix najdete vše na jednom místě, ať už potřebujete koupit přístroje pro měření elektrických veličin, přístroje pro revizní techniky, přístroje pro měření neelektrických veličin, termokamery či pyrometry.

Základní výbava

Základní výbavou téměř každého, kdo se pohybuje v oblasti elektrotechniky, je multimetr, s jehož pomocí je možné měřit elektrický odpor, napětí, proud a řadu dalších veličin. Základní multimetr poskytuje funkce ampérmetru, voltmetru a ohmmetru, avšak s technologicky pokročilejšími přístroji, které jsou v internetovém obchodě k dostání, zvládnete měřit také například frekvenci či kapacitu.

Často vyhledávaný je osciloskop pro měření elektrických signálů, které se podílí na stabilitě celého systému a na jeho případných odchylkách. Vedle osciloskopů také nabízíme širokou řadu přístrojů pro další vyhodnocení, jako jsou spektrální analyzátory, případně také generátory signálů a funkcí a také elektronicky řízené zdroje a zátěže.  Uvedené přístroje jsou k dostání  jak v analogové, tak i digitální formě. Podrobnější parametry je možné prozkoumat u konkrétních nabízených produktů.

Potřebujete-li zjistit únik tepla, provozní stav motorů a kompresorů či kvalitu mechanického připojení elektrického vedení, bude nutné vidět infračervené záření sledovaného tělesa. K tomu dobře poslouží termokamera, která je schopna pořídit termogram – tedy infračervený snímek. V e-shopu micronix.cz  seženete jak základní kapesní termokamery, tak i ty opravdu profesionální s rozlišením 320 x 240 px.

V neposlední řadě si také můžete obstarat wattmetr a analyzátor sítě. Wattmetr je schopen zjistit například spotřebu, kterou k běžnému chodu využívají Vaše spotřebiče, analyzátor sítě zas kvalitu dodávané elektřiny, případné nedodržení úrovně napětí či podíl dodávky jalové elektřiny a tím ztrátu výkonu a příslušné náklady. Pokročilé funkce některých z nich dokáží vyhodnocovat spotřebu přímo v korunách.

Pro kontrolu a bezpečnost elektrických zařízení je pak k dispozici široká škála nejrůznějších testerů a revizních přístrojů.

Proč nakupovat na micronix.cz

V internetovém obchodě naleznete přístroje mnoha renomovaných značek, které jsou prověřeny dlouholetým užíváním spokojených elektrikářů, pracovníků údržby, revizních techniků, školních a vývojových pracovišť a dalších.

Micronix vždy zajistí záruční a v případě potřeby pozáruční servis, kalibraci, technickou podporu a poradenství všeho druhu.

Porovnání spotřebitelských cen 2020-2022: Česko vs. Maďarsko

0

Inflace v roce 2022 zlomila veškeré rekordy prakticky ve všech zemích Evropy. Ceny raketově rostou, výrazně zdražil plyn i elektřina, k růstu došlo i u přepravních a výrobních nákladů, výsledkem je zvyšování cen i pro koncové spotřebitele. Podle dat z Eurostatu inflace v roce 2022 dospěla v Evropě na hodnotu 8,8 %, v Česku inflace vyšplhala na 14,34 %, v Maďarsku vzrostla na hodnotu 13,38 %.

Jak je možné, že je inflace v Česku až 14,34 %, přičemž v Maďarsku je 13,38 %?

Obecně se dá říci, že inflace znamená růst cenové hladiny v čase. Jak stouply ceny vybraného zboží a služeb za určité období vyjadřuje míra inflace. Pokud je její hodnota kolem 2 %, jedná se o zcela obvyklou a současně i požadovanou hodnotu, proto že na 2% míru inflace si Evropská unie nastavuje dlouhodobé cíle.

Pokud je míra inflace vysoká, dochází k poklesu průměrné reálné mzdy. Pro boj s vysokou inflací vlády evropských zemí používají nejrůznější mechanismy. Kvůli rostoucím cenám se podnikají kroky, které mají snížit negativní dopady na sociálně slabší skupiny obyvatel, vláda mimo jiné poskytuje slevy na pohonné hmoty. Šetřit peníze lze také přes Okay slevový kupon.

Přehled: Cena brambor vzrostla v Česku o 97,6 % a v Maďarsku o 6,7 %. Co jiné zboží?

Vysoká inflace se výrazně odráží v cenách potravin, z údajů Eurostatu plyne, že se v Česku v roce 2022 proti roku 2020 ceny potravin zvedly o 14,73 %, v Maďarsku došlo k navýšení o 46,24 %.

Konkrétnější představu, o kolik se fakticky zvedly ceny potravin, pomůže vytvořit srovnání cen u vybraného zboží v roce 2020 a 2022. Ceny u různých komodit se samozřejmě v evropských státech liší, přehled přichystala redakce Skrblík.cz na základě průměrných cen vybraných potravin v zemích Evropské unie.

V roce 2020 v Česku stál litr polotučného mléka zhruba 17,43 Kč, sýr gouda asi 180,98 Kč, kilogram čokolády asi 258,1 Kč, jablka (1 kg) se prodával za 34,14 Kč, chleba na 24,83 Kč, zrnková káva za 285,55 Kč, mouka bylo v průměru za 11,22 Kč a těstoviny vyšel přibližně na 36,05 Kč. Kompletní suma za všechno zmíněné zboží je 823,47 Kč.

V roce 2022 se v českých supermarketech za litr polotučného mléka běžně hradilo 20,06, za sýr gouda stálo 212,49 Kč, za kilogram čokolády se zaplatilo 290,81 Kč, za jablka (1 kg) se nabízelo za 31,28 Kč, chleba bylo k dostání za 37,48 Kč, zrnková káva vyšlo na 329,48Kč, mouka stálo 19,34 Kč a těstoviny bylo za 46,32 Kč. Součet všech položek činí 987,26 Kč. Takový nákup zdražil o 20 %.

Mimochodem podle Maďarského statistického úřadu během roku 2020 šlo koupit litr polotučného mléka za 22,92 Kč, sýr gouda za 145,88 Kč, kilogram čokolády za 233,03 Kč, jablka (1 kg) za 31,52 Kč, chleba za 38,44 Kč, zrnková káva za 264,54 Kč, mouka za 19,1 Kč a těstoviny za 46,32 Kč. Celkem jde o částku 801,75 Kč.

Mezitímco v roce 2022 se v maďarských obchodech litr polotučného mléka nabízel za 31,75 Kč, sýr gouda za 208,91 Kč, kilogram čokolády za 262,63 Kč, jablka (1 kg) za 36,77 Kč, chleba za 63,51 Kč, zrnková káva za 329,96 Kč, mouka za 24,83 Kč a těstoviny za 67,33 Kč. Výsledná částka činí 1025,69 Kč. Navýšení oproti roku 2020 je v součtu 28 %. V roce 2022 se v maďarských obchodech litr polotučného mléka prodával za 31,75 Kč, sýr gouda za 208,91 Kč, kilogram čokolády za 262,63 Kč, jablka (1 kg) za 36,77 Kč, chleba za 63,51 Kč, zrnková káva za 329,96 Kč, mouka za 24,83 Kč, těstoviny za 67,33 Kč. Celková suma dosahuje finální částky 1025,69 Kč. Navýšení oproti roku 2020 se rovná 28 %.

Elektrická energie v Česku podražila o 22,64 %, v Maďarsku o 6,4 %.

Zvyšování cen se propisuje do všech oblastí, zdražují se hotely, pohostinství, nájmy, energie, pohonné hmoty i další služby. Jen obtížně bychom našli sféru, ve které by se nezdražovalo. Důvodem je zejména strmý nárůst cen za elektřinu, když v Česku v roce 2022 elektřina stoupla v průměru o 22,64 %, ještě v průběhu roku 2020 došlo k navýšení ceny o 7,1 %. Například v Maďarsku se elektřina v roce 2022 narostla o 6,4 %, rok 2020 meziročně představoval snížení cen o 0 %.

Výrazně se prodražují také nákupy dalšího spotřebního zboží. Za oděvy si v Česku kupující během roku 2022 k růstu ceny o 19,82 %, zatímco v Maďarsku pouze 5,04 %. Boty v Česku se navýšily o 15,02 %, v Maďarsku zdražily o 4,55 %.

Rychlé zdražování se bohužel propisuje do všech finančních rozpočtů. Aktuálně se dá ušetřit složitě. Pomoci může také sleva Pneuboss, se kterým je možné nakoupit výhodněji. Kupon je třeba zadat do patřičného políčka a slevu následně potvrdit.

LANXESS vystavil na veletrhu PCHi v Číně portfolio produktů zaměřených na ochranu spotřebitele

0
Business people talking to each others.

Německá společnost LANXESS specializující se na výrobu chemikálií, představila na veletrhu PCHi v Kantonu své široké portfolio přípravků pro ochranu spotřebitele. Portfolio se vyznačuje vysokou kvalitou výrobků, inovativními technologiemi a celosvětovou prodejní a servisní sítí pro ochranu lidí a životního prostředí.

Udržitelné výrobky s nízkými emisemi uhlíku

Zcela poprvé své produkty na výstavě v Číně vystavila obchodní jednotka Flavor & Fragrances (F&F), která byla založena společností LANXESS po akvizici společnosti Emerald Kalama.

F&F představila své komplexní portfolio produktů zaměřených na osobní hygienu a péči o domácnost, včetně výrobků značek Kalaguard® SB, Purox® B, Purox® S, Solbrol® a Purolan®. Ty jsou široce používány v různých spotřebních výrobcích, jako je kosmetika, přípravky pro osobní hygienu a také výrobky pro péči o domácnost, jako jsou změkčovače tkanin nebo prostředky na ruční mytí nádobí.

Benzoát sodný Purox ®S je díky svým vlastnostem vhodný zejména pro výrobky pečující o pokožku kojenců a dětské vlhčené ubrousky. Purolan® PD-LO (pentylenglykol) je vhodnou volbou pro kosmetické přípravky a ubrousky bez konzervačních látek.

Všechny výrobky F&F včetně benzoanu sodného a benzylalkoholu jsou k dispozici na bázi udržitelných surovin, což snižuje jejich uhlíkovou stopu. Současně obchodní jednotka dále snížila emise CO2 díky využívání zelené energie.

Portfolio bezpečných a účinných produktů

Společnost LANXESS na veletrhu také představila svou novou obchodní řadu CARE. Ta vznikla akvizicí korporace International Flavors & Fragrances a dále posiluje segment ochrany spotřebitele tím, že poskytuje vysoce kvalitní, udržitelné a bezpečné hygienické produkty. Tato obchodní řada je začleněna do obchodní jednotky společnosti LANXESS Material Protection Products (MPP), která se specializuje na mikrobiální a konzervační aplikace.

MPP CARE na veletrhu PCHi vystavila své portfolio bezpečných a účinných produktů zaměřených na ochranu hygienických výrobků a výrobků pro péči o domácnost.

NEOLONE™ PH 100 a BIOBAN™ PH100 jsou vysoce kvalitní fenoxyethanolové produkty. Poskytují vynikající konzervaci a ochranu a nabízejí silnou stabilitu v širokém rozmezí pH i teplot. Konzervační látky Kathon CG Plus s vynikající fyzikální a chemickou slučitelností poskytují produktům účinnou a ekologicky přijatelnou alternativu k ostatním komerčním konzervačním látkám.

NEOLONE™ PHCG je konzervační přípravek obsahující fenoxyethanol a kaprylyl glykol, který je cenově výhodný a má navíc optimalizovaný poměr složek. Používá se v krémech, pleťových vodách, šamponech a ubrouscích, určených k ochraně před kontaminací bakteriemi, kvasinkami a plísněmi.

MPP Care navíc disponuje celosvětovou sítí odborníků na právní předpisy a mikrobiologii, kteří podporují vývoj bezpečných, vysoce kvalitních a účinných výrobků. Tato obchodní řada představuje dlouholeté zkušenosti a uznávané a důvěryhodné značky pro konzervační řešení v hygienických výrobcích.

Společnost LANXESS vystavila na veletrhu PCHi v Číně portfolio produktů zaměřených na ochranu spotřebitele

Foto: LANXESS

Segment ochrany spotřebitele společnosti LANXESS se vyznačuje vysokou kvalitou výrobků, inovativními technologiemi a celosvětovou prodejní a servisní sítí pro ochranu lidí a jejich životního prostředí.

Foto: LANXESS

LANXESS je přední společností v oblasti speciálních chemikálií, jejíž tržby v roce 2021 dosáhly 7,6 miliard EUR. V současné době má společnost přibližně 14 900 zaměstnanců ve 33 zemích. Hlavní činností společnosti LANXESS je vývoj, výroba a prodej chemických meziproduktů, aditiv, speciálních chemikálií a plastů. Společnost LANXESS je zařazena do předních indexů udržitelnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World and Europe) a FTSE4Good. 

LANXESS Čína

Dne 31. ledna 2005 byla společnost poprvé uvedena na Frankfurtskou burzu cenných papírů a LANXESS Chemical (China) Co., Ltd. oficiálně zahájila činnost. LANXESS má nyní v Číně 13 dceřiných společností, 6 výzkumných a vývojových center a 7 výrobních závodů s přibližně 1 200 zaměstnanci. Společnost LANXESS úzce spolupracuje se svými místními partnery na vývoji tržně orientovaných řešení, která odpovídají potřebám místního trhu.

Není krabice jako krabice

0

Bez krabic a podobného obalového materiálu se dnes neobejde celá řada podnikatelských aktivit. Jaké v tomto segmentu existují možnosti?

Krabice nacházejí své využití v logistice i stěhování. Využívají je kurýrní služby, provozovatelé skladů, podnikatelé i soukromé osoby. Nutné jsou všude, kde je nutné ochránit jejich obsah před poškození. Nabízejí se krabice s víkem, klopové, rychlouzavíratelné i papírové tubusy. Jaký obalový materiál zvolit?

Klasické krabice s víkem

Pro převoz zboží různého charakteru slouží klasické kartonové krabice s víkem a pevným dnem bez jakýchkoliv spárů. Boční strany jsou opatřené dvojitou vrstvou lepenky, která obsah krabice maximálně ochrání před deformací. Proto je možné v těchto krabicích převážet i křehké zboží, jako je sklo či porcelán. Stejně jako menší nábytek a produkty řemeslné výroby. Pevné dno zase umožňuje transport zboží vyšších váhových kategorií.

Klopové krabice

Vůbec nejrozšířenější krabicí na trhu je klopová, pro niž je typické její uzavírání pouze z jedné vrchní strany. Klopové krabice jsou vhodné do provozoven s větším obratem balených produktů, jako jsou e-shopy a přebalovací centra. V rozloženém stavu jsou velmi skladné a jejich složení je otázkou několika mála vteřin.

Krabice box-on-demand

Na e-shopu box48.cz jsou k sehnání mání klopové krabice box-on-demand vyrobené z nekonečné lepenky, která umožňuje přizpůsobení rozměru krabice přímo na míru obsahu zásilky. Tuto krabici si zkrátka vymodelujete k obrazu svému.

Papírové tubusy

Kalendáře, plakáty, tiskoviny a jiné dlouhé zásilky před znečištěním, vlhkostí i mechanickým poškozením dokonale ochrání papírové tubusy. V nabídce jsou tubusy hranaté i oválné, všechny opatření plastovými víčky.

Obalový materiál na míru

Potřebujete obalový materiál nadstandardního rozměru? Na box48.cz vám ho vyrobí na míru. Z kvalitní pevné lepenky na stroji značky PANOTEC, který umožňuje připravit krabice na míru od 1 kusu do 48 hodin, ale hlavně také bez dalších dodatečných nákladů na výsekové nástroje.

Nejnovější články